Rafał Augustyniak został zawodnikiem Legii Warszawa!

Duże wzmocnienie Legii. Zawodnikiem warszawskiego klubu został Rafał Augustyniak. Jednokrotny reprezentant Polski podpisał kontrakt do 2025 roku z opcją przedłużenia.

W 2019 roku Rafał Augustyniak opuścił polską ligę, przechodząc do Rosji, gdzie przez trzy sezony występował w Uralu. Kontrakt 28-latka obowiązywał do końca zeszłego sezonu, więc defensywny pomocnik poszukiwał nowego zespołu. Ostatecznie wybór padł na Legię.

Rafał Augustyniak zawodnikiem Legii

Jak poinformował warszawski klub, Augustyniak podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. W takich słowach o wzmocnieniu wypowiedział się dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński – Transfer Rafała Augustyniaka to jedna z najważniejszych decyzji klubu w letnim oknie transferowym. Pozyskaliśmy zawodnika o mocnej sferze mentalnej oraz osobowości lidera na boisku i w szatni, który będzie dawał pewność siebie i stabilizację zespołowi. Rafał ma te cechy, wyróżnia się również bardzo dobrymi wartościami motorycznymi i może występować na dwóch pozycjach: defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy. Oczekuję, że jego charakterystyka pomoże nam osiągnąć w tym sezonie lepsze wyniki.

Swój transfer skomentował również Rafał Augustyniak – Chcę jak najszybciej rozpocząć treningi z drużyną, a potem wywalczyć sobie miejsce w składzie. Jeżeli przychodzę do Legii to wiadomo, że chcę walczyć o najwyższe cele.

Komentarze

komentarzy