Rafał Kurzawa pożegnał się z Amiens. Polak rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron!

Nie podbił Rafał Kurzawa francuskich boisk. Przez dwa lata 27-latek był graczem Amiens SC. We wtorek zespół z Ligue 2 poinformował o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Tym samym, Kurzawa został wolnym zawodnikiem. 

Z transferem Rafała do Ligue 1 wiązano spore nadzieje. Kurzawa zanotował niezwykle imponujący sezon 2017/2018, zdobywając 2 bramki oraz zaliczając aż 18 asyst w 36 ligowych potyczkach. Potencjał w polskim zawodniku zauważył francuski klub Amiens SC, który ostatecznie uzgodnił transfer piłkarza z Górnikiem Zabrze.

Kiepski start

Debiutancki sezon w Ligue 1 nie był dla Rafała udany. Do końcówki stycznia Kurzawa rozegrał co prawda 11 spotkań we francuskiej ekstraklasie, spędzając jednak na murawie zaledwie 230 minut. Klub podjął decyzję, by wypożyczyć zawodnika do FC Midtjylland.

Przez pół roku Rafał Kurzawa wystąpił łącznie w 7 meczach w ligi duńskiej. W sezonie 2019/2020, 27-latek został z kolei wypożyczony do innej ekipy z Superligaen, drużyny Esbjerg. Po rozegranej kampanii Kurzawa wrócił do Amiens, by podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości.

Rafał Kurzawa odchodzi z Amiens SC

We wtorek francuski klub poinformował o porozumieniu z polskim zawodnikiem. Rafał Kurzawa rozwiązał kontrakt z zespołem, zostając tym samym wolnym piłkarzem. Na ten moment kolejny krok Kurzawy jest nieznany.