Raheem Sterling przerywa milczenie i porusza kwestię rasizmu w Anglii

Raheem Sterling to niewątpliwie jeden z najlepszych angielskich zawodników obecnego pokolenia. Piłkarz Manchesteru City zaliczył niesamowity progres po tym, jak przeniósł się do „The Citizens” z Liverpoolu. Z pewnością ogromny wpływ na grę Anglika miał Pep Guardiola. Ręka trenerska Hiszpana pozwoliła Sterlingowi rozwinąć się jeszcze bardziej. Raheem w trakcie swojej kariery cały czas musi borykać się z jednym, poważnym problemem. Mowa o rasizmie, który nadal niestety jest obecny w piłce. 

Mamy końcówkę maja, wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata. W związku z tak ważnym wydarzeniem, wydaje się, że angielskie media będą pisać tylko o tej wielkiej imprezie. Nic bardziej mylnego. Przez pewien czas, głównym tematem w gazetach był Raheem Sterling, a dokładniej jego tatuaż. Piłkarz Manchesteru City wytatuował sobie na nodze karabin. Trudno racjonalnie wytłumaczyć takie posunięcie, jednakże każdy ma wolną wolę i robi na swoim ciele co chce. Media jednak nie uważały podobnie. Sterling musiał przygotować się na masę krytycznych zdań.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Można odnieść wrażenie, że pomimo świetnej gry, Sterling jest często omijany w klasyfikacji najlepszych piłkarzy Premier League. Sporo mówi się o Hazardzie czy Salahu, a jak popatrzymy na czołówkę strzelców, bardzo wysoko jest na niej właśnie Raheem. Anglik ma na swoim koncie w lidze już osiem trafień, dodatkowo zaliczając przy tym sześć asyst. Same statystyki zawodnika w klubie z Etihad robią ogromne wrażenie. W 159 spotkaniach, Sterling strzelił 53 bramki oraz zanotował 56 asyst. Niektórzy uważają, że powodem omijania Raheema w różnych klasyfikacjach jest jego kolor skóry. Być może w takim stwierdzeniu znajduje się trochę prawdy.

W sobotnim starciu Manchesteru City z Chelsea, Sterling poraz kolejny zetknął się z aktem rasistowskim, który skierowali do niego kibice „The Blues”. Oczywiście wszyscy w mediach potępili takie zachowanie, a klub z Londynu zamierza ukarać sympatyka zespołu. Raheem Sterling w swoim ostatnim wpisie na Instagramie w kilku słowach odniósł się do wydarzenia, jednakże Anglik postanowił poruszyć bardzo ważną kwestię, umieszczając dwa zdjęcia z portali informacyjnych:

Oto słowa piłkarza: Dzień dobry. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem typem osoby, która mówi dużo. Poruszam jednak pewne tematy, kiedy uważam to za stosowne. Jeśli chodzi o sytuację z meczu Chelsea, jak mogliście zauważyć, uśmiechnąłem się, gdyż nie oczekuję niczego lepszego. 

Dla przykładu, przedstawieni są dwaj piłkarze, którzy rozpoczęli swoje kariery w tym samym zespole, postępują właściwą ścieżką, kupili obaj domy dla swoich matek, które miały niewątpliwie ogromny wpływ na ich rozwój oraz pozwoliły im dotrzeć tam gdzie są. Spójrzcie jednak jak gazety przedstawiają takie wiadomości ze strony czarnoskórego piłkarza oraz zawodnika o białej karnacji. Uważam, że jest to niedopuszczalne. Oboje nie zrobili nic złego, a mimo to przedstawione jest to inaczej. Zawodnik o czarnej karnacji ewidentnie jest przedstawiony w złym świetle. Takie sytuacje pomagają zwiększyć rasizm oraz agresywne zachowania. W związku z tym gazety, które nie rozumieją, dlaczego rasizm cały czas jest obecny, mam pewną radę. Chcę powiedzieć, że takie publikacje mają drugie dno, dlatego ważne jest, by wszystkie teksty były przedstawiane uczciwie, a każdy zawodnik powinien mieć równą szansę. 

Śmiało można przyznać, że Raheem Sterling wczorajszy incdydent wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Anglik poruszył bardzo ważną kwestię, która dotyczy nie tylko kibiców, ale przede wszystkim mediów, które kreują opinię i rzeczywistość.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy