Ranking Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie. Nie zabrakło pań związanych ze światem futbolu

Dzień kobiet to idealny moment, by zwrócić uwagę na sukcesy Polek wokół naszego sportu. Portal Sportmarketing.pl przygotował z tej okazji zestawienie 50. najbardziej wpływowych pań polskiego sportu. Na liście nie zabrakło kobiet związanych z dyscypliną, która nas najbardziej interesuje, czyli piłką nożną.

Skąd w ogóle pomysł na stworzenie takiego rankingu? Na to pytanie odpowiedział Bartosz Burzyński, redaktor naczelny portalu Sport Marketing, a także pomysłodawca zestawienia – Przede wszystkim chciałbym pogratulować wszystkim paniom, które znalazły się w rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie. Od dłuższego czasu w rozmowach redakcyjnych dyskutowaliśmy, aby stworzyć taki plebiscyt, ponieważ mamy nieodparte wrażenie, że kobiety w branży sportowej są niedocenione. A to błąd, ponieważ nasze rodaczki wygrywają, zarządzają i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Na koniec wszystkim paniom, nie tylko tym wyróżnionym, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia  z okazji ich święta.

Ranking 50. najbardziej wpływowych kobiet polskiego sportu 

W zestawieniu pojawiły się dwie piłkarki, które z powodzeniem występują na arenach międzynarodowych. Są to oczywiście Katarzyna Kiedrzynek oraz Ewa Pajor, które zajęły odpowiednio dwudzieste i dziewiętnaste miejsce. Ranking wzbogaciły także działaczki klubów piłkarskich – Agnieszka Syczewska (23.), Martyna Pajączek (22.), Danuta Witkowska (21.) oraz Katarzyna Ziobro (17.).

Na tym nie kończą się jednak piłkarskie akcenty. W zestawieniu pojawiła się Aleksandra Kalinowska (25.), która odpowiada za projekt sponsorski Ekstraklasa w banku PKO BP. Wyróżniono także Agnieszkę Prachniak (24.) – Dyrektor Biura Sekretarza Generalnego oraz Działu Marketingu i Sponsoringu w PZPN, a także Edytę Sadowską (5.) – prezes Canal+.

Czołowe miejsca zajęły natomiast Joanna Jędrzejczyk (3.), Iga Świątek (2.) i Anna Lewandowska. Całe zestawienie można zobaczyć na stronie sportmarketing.pl.