Raport z Brazylii – piątek 27 / 06 / 2014

Oczywiście najważniejszą informacją wczorajszego dnia było zawieszenie Suareza. Prasa w Urugwaju wietrzy spisek, pokazuje zdjęcia, a trener Urugwaju bagatelizuje sprawę. FIFA podeszła do sprawy poważnie, ale według wielu wyrok powinien być bardziej surowy. Zawiesiła gracza na 9 meczów międzynarodowych. Zawodnik nie może grać również w meczu ligowym przez kolejne 4 miesiące. Co to oznacza dla Liverpoolu? Mniej więcej tyle, że zawodnik w meczu ligowym zadebiutuje dopiero w 10 kolejce. Władze Liverpoolu dyskutowały wczoraj o incydencie, a dzisiaj wydały krótkie oświadczenie, że wstrzymają się z komentarzem do czasu ostatecznego werdyktu. Właśnie w tej chwili przygotowywane jest odwołanie od wyroku. Barcelona i Real cały czas są zainteresowane pozyskaniem zawodnika i wiadomo już, że wyrok nie dotyczy transferu.

Kadra Urugwaju wylądował w Rio, a Suarez wraca do Urugwaju, gdzie na lotnisku w Montevideo mają go przywitać tysiące fanów okazując mu wsparcie.

 suarez

Stephen Keshi trener reprezentacji Nigerii, którego drużyna przegrała w meczu z Argentyną 2-3 był pod wrażeniem tego, co pokazał Messi: To jest geniusz. On jest błogosławiony przez samego Boga. Trudno jego grę opisać słowami. Argentyna ma świetnych graczy, ale Messi to gracz nie z tej ziemi.

Trener reprezentacji Hondurasu Luis Fernando Suarez podał się do dymisji po tym, jak jego drużyna odpadła z turnieju: Odchodzę, ponieważ uważam, że zmiana jest potrzebna reprezentacji. Nie jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. Tą drużynę stać na lepsze wyniki i potrzebuje kogoś innego.

Bili się zawodnicy Kamerunu. Problemy mieli także w reprezentacji Ghany. Tuż przed ostatnim meczu grupowym pobili się Sulley Muntari i Kevin-Prince Boateng. Jak podała oficjalna strona federacji Ghany obaj zawodnicy zostali zawieszeni. Jeszcze w środę zawodnicy Ghany zagrozili federacji swojego kraju, że zbojkotują ostatni mecz grupowy, jeżeli nie otrzymają należnym im pieniędzy za uczestnictwo w turnieju. Federacja znalazła w ciągu kilku godzin 3 mln dolarów.

Paul Biya prezydent Kamerunu poprosił premier, aby ten wyjaśnił przyczyny słabej postawy piłkarzy tego kraju na turnieju. Philemon Yang wszczął śledztwo i wyniki zostaną przedstawione głowie państwa w ciągu 4 tygodni. Przed mistrzostwami doszło do ostrego sporu między drużyną, a rodzimą federacją o pieniądze.

Jest już niemal pewne, że Steven Gerrard ogłosi wkrótce koniec reprezentacyjnej kariery. Angielskie media i prasa już zaczynają dyskutować, kto powinien dostać kapitańską odznakę. Alan Shearer twierdzi, że odznaka powinna trafić w ręce Wayne’a Rooney’a: Wazza jest już gotów, aby wziąć odpowiedzialność za drużynę narodową. To wielki honor i odpowiedzialność, ale Wayne ma już doświadczenie, które musi mieć kapitan. To też spowoduje, że będzie zmotywowany, jak nigdy wcześniej.

gerrard

Rosjanie jadą do domu, a Fabio Capello jest wściekły. Powtórki telewizyjne pokazują laser na twarzy Igora Akinfeeva, kiedy ten interweniował w sytuacji, w której Islam Slimani strzela wyrównującego gola. Capello mówi: Bramkarz nie mógł wykonać swojej pracy. Został oślepiony laserem i o czym tu dyskutować. Rosjanie musieli w tym meczu wygrać. Włoch pytany, czy zostanie na stanowisku, odpowiada: Jeśli Federacja wciąż chce, żebym był trenerem to oczywiście chcę pozostać trenerem. Nie tak dawno Włoch podpisał nowy kontrakt do 2018 roku. Właśnie wtedy Rosja będzie gospodarzem Mistrzostw Świata.

Algieria dokonała wielkiej rzeczy. Skazywani na porażkę awansowali z drugiego miejsca i w kolejnej rundzie zagrają z Niemcami. Dokładnie 32 lata temu na Mundialu w Hiszpanii Algieria rywalizowała właśnie z Niemcami i Austrią o wyjście z grupy. W pierwszym meczu Algieria pokonała Niemców 2-1 i o awansie miała zadecydować ostatnia kolejka. Zwycięstwo Niemiec nad Austrią dawał awans obu drużynom kosztem Algierii. W meczu, w którym nikt nie chciał sobie zrobić krzywdy i w którym nic się nie działo Niemcy wygrali 1-0. Trener Algierii Vahid Halilhodzic znaczenie tamtego meczu mówi: Nie zapomnieliśmy o tym. Każdy w Algierii zna tamtą historię. Związek złożył protest mówiąc, że mecz był ustawiony, ale został on odrzucony. Od tego wydarzenia ostatnie mecze grupowe grane są o tej samej godzinie. 32 lata to sporo czasu. Skupiamy się teraz na tym, czego dokonaliśmy. Heroiczne poświęcenie dało nam awans, na który zasłużyliśmy.

Właśnie Niemcy i Amerykanie odsyłają do domu Ronaldo. Portugalia miała tyle samo punktów, co Jankesi, ale wysoka porażka w meczu z Niemcami spowodowała, że drużyna Bento zajęła 3 miejsce. Jurgen Klinsmann trener USA powiedział: To dla nas wielka rzecz znaleźć się w gronie 16 najlepszych drużyn. Dzisiaj chcieliśmy zatrzymać przeciwnika znając ich potencjał i chyba graliśmy ze zbyt dużym respektem. Biorąc pod uwagę nasze mecze grupowe, energie i pracę, jaką włożyliśmy jestem bardzo zadowolony. Niewielu dawało nam szanse na wyjście z grupy. Prezydent Obama dopongował swoją drużynę z pokładu Air Force One.

obama

Komentarze

komentarzy