Raport z Brazylii – środa 11 / 06 / 2014

Danny Welbeck opuścił dzisiaj trening z powodu kontuzji uda. Zawodnik narzekał już wczoraj na drobny uraz. Wydawało się, że to nic poważnego. Korespondenci BBC piszą, że kontuzja wyeliminuje napastnika United z sobotniego pojedynku z Włochami, ale oficjalne stanowisko sztabu medycznego pojawi się dzisiaj późnym wieczorem. Rosną szanse na występ młodego zawodnika Liverpoolu Raheema Sterlinga.

W Brazylii zaczęło się szaleństwo. Prasa zastanawia się, czy Neymar udźwignie presję. Naród wierzy w niego, jak kiedyś w Ronaldinho i Ronaldo. Mimo młodego wieku to właśnie w napastniku Barcelony cała Brazylii upatruje kogoś, dzięki komu to Brazylia po ostatnim gwizdku finały wzniesie Puchar Świata. Paulo Paixao specjalista od przygotowania fizycznego twierdzi, że Neymar jest przygotowany, aby odegrać kluczową rolę w reprezentacji gospodarzy: Jestem pewien, że będzie błyszczał. Kiedy 5 lat temu zaczynał w Santosie ważył 60 kg. Teraz waży 67 kg i jest bardzo silny. To też ma wpływ na jego zachowanie na boisku. Mentalnie czuje się również bardzo dobrze. Jak na swój wiek jest bardzo odporny psychicznie. Pele jest podobnego zdania: Presja i odpowiedzialność jest wielka, ale Neymar ją udźwignie. Będziemy się za niego modlić.

Ronaldo powrócił. Gwiazda Realu Madryt opuściła ostatnie 2 mecze towarzyskie i powoli kibice Portugalii zaczęli obawiać się o to, czy Ronaldo zagra w pierwszym meczu swojej reprezentacji. Zagrał w meczu z Irlandią 66 minut, a jego zespół pokonał zespół Martina O’Neilla 5-1. Trener reprezentacji Portugalii powiedział po meczu: Najważniejsze, że zagrał. Miał dobry mecz i zagrał dla zespołu. Zważywszy, że nie trenował w ostatnim czasie jestem zadowolony z jego postawy.

Suarez trenuje na 200% procent. Trener reprezentacji Urugwaju powiedział we wtorek, że nie wie, kiedy Suarez będzie do jego dyspozycji. Dużo więcej mówią na ten temat koledzy z drużyny. Jest bardzo skoncentrowany na każdym elemencie treningu. Pracuje niesamowicie ciężko. Znam go długo i widzę, jak bardzo mu zależy. Gdyby ktoś mnie zapytał, w którym meczu zagra, odpowiem, że z tego, co widzę, to może zagrać choćby zaraz – mówi skrzydłowy Rodriguez.

_75441978_suarez_training_getty

Blisko 7000 angielskich kibiców będzie wspierać ich reprezentację podczas Mundialu. 2 tygodnie przed imprezą kibice, którzy mają zakaz wspierania swojej drużyny podczas meczów zarówno w Anglii, jak i poza granicami kraju zostali „zaproszeni” przez policje do oddania swoich paszportów na czas Mundialu. Będą do odebrania po finale.

W Brazylii piekielnie gorąco i niemal wszystkie reprezentacje narzekają na wilgotność powietrza. Problemem może się okazać również murawa, która według Holendrów, Anglików i Francuzów jest daleka od idealnej.

_75459157_98fb0835-7e7d-45b6-b044-0af787b41c77

Wesley Sneijder przygotowuje się do meczu z Hiszpanią odbywając trening kickboxingu. Od jakiegoś czasu właśnie tak staram się przygotować do meczu. To rozładowuje emocje. Szczególnie, kiedy przypominam sobie nasz finał z Hiszpanią w 2010 roku.

Godziny pozostały do meczu otwarcia, w którym Brazylia zmierzy się z Chorwacją. Były reprezentant Cafu wierzy w Scolariego: Z mojego doświadczenia wiem, że Scolari zrobi wszystko, żeby zdjąć presję z zespołu. On jest niesamowicie spokojnym człowiekiem i to udziela się zespołowi. Ma młody zespół, ale ci gracze mają już spore doświadczenie. Zawodnicy mu ufają i jestem spokojny o ich postawę.

Cesare Prandelli spokojny, pomimo słabej gry przeciwko Luksemburgowi. Włosi w niemal podstawowym składzie jedynie zremisowali z drużyną, która nie należy nawet do średniaków. Prandelli jednak nie zamierza tego meczu rozpamiętywać: Nie ma co rozmawiać o tym meczu, czy wyniku. Najważniejsze dla mnie jest to, w jakiej kondycji są moi gracze. Oni są w świetnej formie fizycznej. Brakowało trochę świeżości, ale to normalne na tym etapie. Nie atakowaliśmy przeciwnika wysokim pressingiem, nie robiliśmy też wślizgów. Nie byliśmy zdeterminowani, żeby ten mecz wygrać. Mieliśmy kilka rzeczy do przećwiczenia i to nam się udało. Czekamy już na pierwszy mecz.

Komentarze

komentarzy