Rauno Sappinen został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice!

Piast Gliwice ma nowego napastnika. To Rauno Sappinen – estoński snajper, który przez lata związany był z ekipą FC Flora. 25-latek podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/2025 z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

W szeregach Piasta brakowało napastnika, który regularnie trafia do siatki. Najlepszym strzelcem zespołu w tym sezonie jest Toril, który zanotował pięć goli, a także zaliczył dwie asysty. To bardzo przeciętny wynik, biorąc pod uwagę fakt, iż dwaj gracze – Lopez oraz Ishak mają na swoich kontach po dziesięć bramek.

Rauno Sappinen zawodnikiem Piasta Gliwice

Piast z pewnością ma nadzieję, że problemy z regularnym strzelaniem goli przez jednego zawodnika w końcu znikną. Kontrakt z klubem podpisał Rauno Sappinen, który związał się z zespołem do końca sezonu 2024/2025 z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Sappinen przez lata związany był z ekipą FC Flora. Razem z zespołem, 25-latek uczestniczył w eliminacjach Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022, zdobywając cztery bramki w czterech meczach. Estoński snajper dorzucił również dwa trafienia w kwalifikacjach Ligi Europy oraz dwa gole w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Ostatecznie Flora wylądowała w fazie grupowej LKE. Sappinen zdobył trzy bramki w czterech występach.