Reakcja Kloppa na oświadczenie ws. błędu sędziego

darmowe wolny

W sobotnim hicie Premier League doszło do sporych kontrowersji, a wskutek błędu sędziego, The Reds nie otrzymali zasłużonych punktów. Na oświadczenie w sprawie błędu zareagował Klopp.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Klopp skomentował błąd sędziego

Na meczu Tottenhamu z Liverpoolem doszło do skandalicznego błędu, a The Reds zostali okradzeni z jednej bramki. Informowaliśmy o tym w osobnym artykule. Jurgen Klopp skomentował po meczu całą sytuacją. Powiedział między innymi, że przyznanie się do błędu nie zwróci punktów.

„Nikt nie oczekuje, że wszystkie decyzje na boisku będą prawidłowe. Myśleliśmy jednak, że wprowadzenie systemu VAR ułatwi pracę sędziom. Nie wiem, dlaczego sędziowie zadziałali w taki sposób. Decyzja ws. gola została podjęta naprawdę szybko. To zmieniło dynamikę gry. W pierwszym momencie wydawało się, że nie było spalonego. Potem uznałem, że sędziowie mieli lepszy ogląd sytuacji. Ale w przerwie już wiedzieliśmy, że popełnili błąd. Jestem jednak pewien, że ktokolwiek podjął decyzję, to nie zrobił tego celowo. Dla mnie naprawdę ważne jest to, by nikt nie zaczął myśleć, że jesteśmy drużyną kopiącą rywali. Ile pamiętacie meczów, w których gra toczyła się 9 na 11? Oglądam dużo futbolu, to nie zdarza się zbyt często. To utrudniło nam zadanie, ale chłopcy pokazali niesamowitą mentalność. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To najważniejsze. Myślę, że dowiedziałem się o moim zespole o wiele więcej niż gdybyśmy wygrali po słabym meczu. To był naprawdę wyjątkowy występ. Nie dostaliśmy żadnych punktów, ale i tak to wykorzystamy. Taki jest plan.”

Komentarze

komentarzy