Real komplikuje sobie awans z grupy. Zespół Zidane’a ponownie przegrywa z Szachtarem!

Real Madryt dwukrotnie przegrywa z Szachtarem w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tuż przed losowaniem taki scenariusz wydawał się całkowicie niemożliwy. Rozgrywki LM w tym sezonie rządzą się jednak swoimi prawami. W Kijowie podopieczni Zinedine’a Zidane’a nie zdołali zdobyć nawet punktu. Komplikuje się tym samym sprawa awansu madryckiej ekipy.

Choć Real w fatalnym stylu rozpoczął fazę grupową LM, to po dwóch zwycięstwach z Interem, zespół z LaLiga wyszedł na prostą. Wydawało się, że do końca zmagań w grupie, „Królewscy” nie będą mieć już większych problemów. Sprawę skomplikował mecz z Szachtarem w Kijowie, który padł łupem ukraińskiego klubu.

Ponowna wygrana

Real od początku spotkania przeważał na boisku, jednakże piłkarze Zidane’a nie byli wstanie wpakować piłki do siatki. Z każdą minutą zwycięstwo madryckiej drużyny wydawało się coraz mniej prawdopodobne. Kluczowym momentem okazała się sytuacja z 57. minuty rywalizacji.

Fatalne błędy w defensywie popełnili obrońcy Realu. Mendy posłał niedokładną piłkę do Varane’a, który nie sięgnął futbolówki. Wykorzystał to Dentinho, zdobywając gola na 1:0. W tym momencie Szachtar był w komfortowej dla siebie sytuacji. Ukraiński zespół mógł cofnąć się do obrony i czekać na możliwość przeprowadzenia kontrataku.

Ta sztuka udała się gospodarzom w 82. minucie spotkania. Świetną indywidualną akcją popisał się Manor Solomon, pakując piłkę do siatki i ustalając wynik spotkania na 2:0. Szachtar po raz kolejny sięgnął po trzy punkty w rywalizacji z Realem Madryt.

Podopieczni Zidane’a są aktualnie w nieciekawej sytuacji. „Królewscy” nadal mogą awansować, jednakże w meczu z Borussią Moenchengladbach muszą zanotować zwycięstwo. W przypadku remisu, awans madryckiej ekipy zależeć będzie od rywalizacji Inter-Szachtar. Porażka w potyczce z niemieckim zespołem przekreśli marzenia Realu o grze w 1/8 finału.