Real Madryt mistrzem kraju. Wybitne osiągnięcie Carlo Ancelottiego!

Real Madryt został mistrzem Hiszpanii sezonu 2021/2022. „Królewscy” wygrali na własnym obiekcie z Espanyolem 4-0 i tym samym na cztery kolejki przed końcem kampanii mogą cieszyć się z tytułu. Ten sukces jest wyjątkowo dla Carlo Ancelottiego. Włoski szkoleniowiec został pierwszym trenerem w historii, który zdobył mistrzostwa we wszystkich pięciu topowych ligach. 

Swoje pierwsze kroki w trenerskiej karierze Carlo Ancelotti stawiał w reprezentacji Włoch, będąc asystentem trenera. W 1995 roku został trenerem Reggiany, a następnie szkoleniowcem Parmy. W trakcie sezonu 1998/1999, Carlo Ancelotti przejął Juventus, a ponad dwa lata później trafił na ławkę trenerską Milanu, gdzie cieszył się ze swoich pierwszych wielkich sukcesów, m.in. z mistrzostwa Włoch.

 Przygoda w Chelsea

W 2009 roku Carlo Ancelotti został szkoleniowcem Chelsea, sięgając z „The Blues” po mistrzostwo Anglii czy Puchar Anglii. Kolejnym przystankiem w karierze włoskiego szkoleniowca była ekipa Paris Saint-Germain, gdzie również zdobył mistrzostwo kraju. Przed startem sezonu 2013/2014, Ancelotti objął rolę trenera Realu. Co prawda podczas pierwszego przygody w madryckim zespole 62-latek nie zdołał zdobyć tytułu krajowego, ale sięgnął z drużyną po Ligę Mistrzów.

Po pracy w Madrycie, Ancelotti prowadził Bayern, gdzie zdobywał kolejne trofea, w tym mistrzostwo Niemiec. Przed ponowną pracą w Realu Madryt, 62-latek prowadził Napoli oraz Everton. Sukces w LaLiga z Realem Madryt oznacza, że Włoch został pierwszym trenerem w historii, który może pochwalić się wygraniem mistrzostwa w pięciu topowych ligach.

Komentarze

komentarzy