Real Madryt wygrywa El Clasico. Słaby mecz „Dumy Katalonii”

„Królewscy” wygrywają hitowe starcie na Estadio Santiago Bernabeu. Piłkarze Realu Madryt pokonali Barcelonę 3:1 po golach Benzemy, Valverde oraz Rodrygo. Honorowe trafienie dla „Dumy Katalonii” zanotował Ferran Torres.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 12. minucie meczu. Bramkę zdobył Karim Benzema. Jeszcze w pierwszej połowie meczu prowadzenie Realu Madryt podwyższył Valverde, który popisał się mocnym strzałem z dystansu.

Kontrowersje z udziałem Roberta Lewandowskiego

W 74. minucie meczu Robert Lewandowski upadł w polu karnym rywala po kontakcie z Carvajalem. Arbiter spotkania ostatecznie nie podyktował jedenastki. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry nadzieje kibiców przywrócił Ferran Torres. Wszystko zaczęło się od indywidualnego rajdu Fatiego, który posłał futbolówkę w pole karne, a ta najprawdopodobniej musnęła jeszcze Roberta Lewandowskiego i ostatecznie trafiła pod nogi Torresa.

W doliczonym czasie gry Real Madryt otrzymał rzut karny, a bramkę zdobył faulowany nieco wcześniej Rodrygo. Real zasłużenie wygrywa El Clasico i wraca na fotel lidera.