Real Madryt wygrywa z Eintrachtem i sięga po Superpuchar!

Nie mieliśmy niespodzianki w meczu o Superpuchar UEFA. Po trofeum sięgnęli triumfatorzy Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu, czyli Real Madryt. „Królewscy” wygrali z Eintrachtem 2-0 po golach Alaby i Benzemy.

Początek rywalizacji nie stał na najwyższym poziomie. Real miał przewagę w posiadaniu piłki, ale ten aspekt nie wpływał na szanse zespołu Ancelottiego. Co więcej, pierwszą dobrą okazję stworzył Eintracht. Szansy nie wykorzystał Kamada, który otrzymał bardzo dobre podanie w polu karnym „Królewskich”.

Hiszpański klub momentalnie zareagował na tę akcję rywala. Bliski zdobycia bramki był Vinicius, ale futbolówka po uderzeniu Brazylijczyka została wybita w ostatnim momencie przez Tutę. Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 37. minuty rywalizacji. Real Madryt wykorzystał stały fragment gry, a do siatki trafił David Alaba po odegraniu Casemiro.

Bramka Karima Benzemy

W drugiej połowie potyczki „Królewscy” kontrolowali przebieg meczu. Po nieco ponad godzinie gry, Real Madryt podwyższył prowadzenie. Karim Benzema wykorzystał podanie od Viniciusa i umieścił futbolówkę w siatce. Drugi gol hiszpańskiej ekipy spowodował, że szanse Eintrachtu mocno spadły, podobnie jak determinacja niemieckiego zespołu w kontekście zdobycia bramki. Ostatecznie Real wygrał 2:0 i tym samym sięgnął po puchar.

Real Madryt 2-0 Eintracht Frankfurt