Real Madryt z mistrzostwem. Z sukcesu „Królewskich” może cieszyć się… Chelsea!

Eden Hazard

Dzięki zwycięstwu nad Villarreal, Real Madryt zagwarantował sobie tytuł mistrzowski. Triumf „Królewskich” może ucieszyć… Chelsea. Wszystko za sprawą umowy, jaką zawarły oba kluby w momencie przenosin Edena Hazarda. Londyński klub otrzyma kilkanaście milionów za tytuł Realu.

Bardzo długo toczyły się rozmowy w sprawie transferu Belga w 2019 roku. 29-latkowi pozostał rok kontraktu z „The Blues”, dlatego przedstawiciele Chelsea byli w niełatwej sytuacji. Ostatecznie, Eden Hazard trafił do Realu za 100 milionów euro. Do transakcji dołączono różne zmienne, które mogą zwiększyć kwotę transferu o kilkadziesiąt milionów euro.

Bonus za mistrzostwo Realu

Jednym z ustalonych bonusów jest mistrzostwo Realu w pierwszym sezonie Edena Hazarda. Według informacji Kristofa Terreuera, zespół z Madrytu zapłaci dodatkowe pieniądze w związku ze zdobyciem tytułu.Jak twierdzi hiszpański „AS”, mowa o 15 milionach euro.

Więcej pieniędzy?

Na bonusie z mistrzostwa może się nie skończyć. Według doniesień obu wspomnianych źródeł, obie strony ustaliły niektóre zmienne w taki sposób, że Chelsea powinna otrzymać za Hazarda 30 milionów euro (prócz otrzymanych 100 milionów). Są to bowiem łatwe do osiągnięcia bonusy, które powinny zostać spełnione.