Remis w derbach Barcelony. Piłkarze Xaviego ratują punkt rzutem na taśmę!

Po efektownym zwycięstwie w starciu z Atletico Madryt, Barcelona podchodziła do derbowego starcia z Espanyolem w dobrych nastrojach. Raczej niewiele osób spodziewało się, że „Duma Katalonii” będzie mieć takie problemy ze zdobyciem chociażby jednego punktu. Piłkarze Xaviego strzelili gola na remis w 96. minucie spotkania. Bohaterem ekipy z Camp Nou został Luuk de Jong.

Bramka zdobyta przez Pedriego w 2. minucie meczu sugerowała, że derby skończą się dla Barcelony bardzo przyjemnie. Ekipa „Dumy Katalonii” dążyła do strzelenia kolejnego gola jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji. Przed świetną szansą stanął dobrze spisujący się Adama Traore, ale strzał Hiszpana wybronił Diego Lopez.

Dość niespodziewanie w 40. minucie meczu trafienie na 1:1 zanotował Darder, który popisał się genialnym strzałem, nie dając większych szans golkiperowi Barcelony.

Luuk de Jong bohaterem Barcelony

W drugiej połowie Barcelona dominowała na murawie, ale nie potrafiła przełożyć tego na gola.  Konkrety były w tym meczu po stronie Espanyolu. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 64. minucie rywalizacji. Darder posłał piłkę do Raula de Tomasa, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Przy tej bramce nie popisał się Garcia, który źle obliczył lot piłki.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Już w doliczonym czasie gry do siatki trafił Luuk de Jong, który wykorzystał świetne dośrodkowanie najlepszego gracza Barcelony w tym spotkaniu, czyli Traore.

Espanyol 2:2 Barcelona