Reprezentacja Polski otrzyma dodatkową premię? Premier obiecał ogromną kwotę

„Biało-Czerwoni” zakończyli swój udział na mistrzostwach świata, przegrywając mecz 1/8 finału z Francją. Dla naszej reprezentacji mundial w Katarze był przełomowy, gdyż po 36 latach udało się awansować do fazy pucharowej. Wygląda na to, że cały sztab może liczyć na ogromną premię. 

Biorąc pod uwagę same wyniki, awans do fazy pucharowej jest niewątpliwym sukcesem. Podopiecznym Czesława Michniewicza udało się wygrać rywalizację z Meksykiem i Arabią Saudyjską, kończąc zmagania w grupie na drugim miejscu. W 1/8 finału Polacy nie mieli zbyt dużych szans na awans, gdyż rywalem był aktualny mistrz – Francja. „Biało-Czerwoni” zaprezentowali się jednak z całkiem dobrej strony, przegrywając ostatecznie mecz 1:3.

Duża premia

Przed wylotem do Kataru, premier – Mateusz Morawiecki spotkał się z reprezentacją Polski. Jak informuje Wirtualna Polska, podczas tej wizyty premier obiecał sporą premię za awans do fazy pucharowej. Według źródła mowa o kwocie rzędu 30 milionów złotych, która ma trafić bezpośrednio do drużyny, czyli piłkarzy, selekcjonera i sztabu.

fot. łączy nas piłka