Rhian Brewster zostanie zawodnikiem Sheffield United. Rekordowy transfer „The Blades”!

Po bardzo udanym wypożyczeniu do Swansea, nigdy nie wyobrażał sobie, by Rhian Brewster nie spróbował swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pozostawało pytanie, na jakich zasadach angielski napastnik opuści Liverpool. Ekipa „The Reds” ostatecznie zdecydowała się na sprzedaż zawodnika. Brewster już wkrótce zasili szeregi Sheffield United.

22 spotkania i 11 goli – tak prezentowały się statystyki Rhiana Brewstera na jego pierwszym wypożyczeniu. 20-latek w trakcie kampanii 2019/2020 trafił do Swansea. Anglik nie miał większych problemów z przystosowaniem się do gry w Championship, co potwierdzały imponujące wyniki gracza „The Reds”.

Rhian Brewster trafi do Sheffield United

Po rozgrywkach 2019/2020, Brewster chciał zrobić kolejny krok w swojej karierze. Szanse na grę w Liverpoolu były marginalne, więc 20-latek musiał poszukać sobie innego zespołu. Największe zainteresowanie zawodnikiem wykazywała ekipa Sheffield United. Ostatecznie „The Blades” pozyskują Rhiana na zasadach transferu definitywnego.

Jak poinformował Paul Joyce, Liverpool zarobi na sprzedaży napastnika 23,5 miliona funtów. Oznacza to, iż drużyna Sheffield ustanowi swój rekord transferowy przy pozyskaniu 20-latka. „The Reds” zagwarantują sobie opcję odkupu piłkarza przez trzy najbliższe lata, a także będą mogli zyskać 15% z kolejnej sprzedaży snajpera.