Rio Ferdinand radzi – „Na miejscu Calluma, zdecydowałbym się na na transfer”

Callum Hudson-Odoi
Callum Hudson-Odoi

Callum Hudson-Odoi stanie w najbliższym czasie przed bardzo ważną decyzją. Anglik będzie musiał zadecydować, w jakim klubie zamierza kontynuować swoją karierę. 18-latek ma na stole nowy kontrakt od Chelsea, jednakże sam piłkarz poważnie myśli o transferze. Rio Ferdinand udzielił rady młodego piłkarzowi „The Blues”. Według legendy Manchesteru United, Hudson-Odoi powinien opuścić Stamford Bridge. 

Nadal trwa burzliwa dyskusja odnośnie Calluma. Część kibiców otwarcie krytykuje decyzje Sarriego. Sympatycy londyńskiego zespołu uważają bowiem, że trener nie daje odpowiedniej liczby szans 18-letniemu zawodnikowi. W szczególności, że Hudson-Odoi notuje bardzo obiecujące występy w Lidze Europy i pucharach. W ostatnich ośmiu spotkaniach, młody Anglik miał swój udział w siedmiu bramkach. Callum strzelił 4 gole oraz zanotował trzy asysty.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

W niedzielnym meczu Chelsea z Wolverhampton, Maurizio Sarri ponownie posadził zawodnika na ławce. Callum wszedł na murawę w 61. minucie spotkania. Przez ponad pół godziny gry, piłkarz nie wyróżnił się na tle kolegów z drużyny. Trudno jednak ocenić podopiecznego w momencie, gdy ten pojawia się na boisku w dość trudnej sytuacji („The Blues” przegrywali 0-1), natomiast cały zespół nie ma kompletnie żadnego pomysłu na wykreowanie ofensywnej akcji.

Rio radzi

Do momentu aż piłkarz nie podpisze nowego kontraktu, będą pojawiać się spekulacje. O wypowiedzenie się na temat sytuacji Anglika został poproszony Rio Ferdinand. Były zawodnik Manchesteru United postanowił udzielić kilka rad – Jeśli grałbym od początku w każdym tygodniu lub otrzymywałbym regularnie szanse, nie zdecydowałbym się na transfer. Chelsea to wielki klub. Callum Hudson-Odoi ma swój dom w Londynie. To fantastyczny, angielski talent, który mogliśmy zobaczyć we fragmentach na boisku. 

Nie mam pojęcia, dlaczego nie dostaje większej liczby minut. Gdybym był na jego miejscu i nie dostawałbym szans, widząc Sancho i Nelsona w Niemczech, zacząłbym rozmyślać. Powiedziałbym wtedy – „odchodzę”. Chciałbym bowiem poczuć, ze mam prawdziwą szansę na grę w pierwszym zespole. Pod opieką Sarriego, on będzie siedział i stale myślał – Czy czuje się częścią jego planów w momencie, gdy jestem gotowy? 

Nie jest żadną tajemnicą, że zawodnikiem „The Blues” interesuje się Bayern. Niemiecki klub zamierza znacząco przebudować skład, a Callum Hudson-Odoi jest jednym z piłkarzy, który jest brany pod uwagę w kontekście zmian. Chelsea być może i tak nie zdecyduje się na sprzedaż zawodnika. Wszystko za sprawą zakazu transferowego, który otrzymał londyński zespół jakiś czas temu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy