Robert Gumny piłkarzem FC Augsburg!

Nie minął nawet dzień od konkretnej informacji w sprawie transferu Roberta Gumnego do oficjalnej prezentacji. W środowy wieczór FC Augsburg poinformował, iż 22-latek został nowym graczem niemieckiej ekipy. Gumny podpisał kontrakt do 2025 roku.

Doniesienia na temat przenosin byłego już gracza Lecha do Bundesligi przedstawił w środę Krzysztof Stanowski. Jak się okazało, transfer Polaka rzeczywiście był na bardzo zaawansowanym etapie. W tym samym dniu FC Augsburg potwierdził transakcję.

Robert Gumny trafia do Augsburga

Polski defensor podpisał kontrakt do 2025 roku. Według wcześniejszych informacji, Lech Poznań zarobił na tej transakcji około 3 miliony euro. Na temat wzmocnienia wypowiedział się Stefan Reuter, jeden z przedstawicieli klubu – Cieszymy się, że zwyciężyliśmy w wyścigu o tak utalentowanego, prawego obrońcę. 

Radości nie krył także Robert Gumny – Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż FC Aufsburg daje mi prawdziwą szansę na sprawdzenie się w Bundeslidze. Cieszę się z nowego wyzwania. Zamierzam odpłacić się za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To bardzo duży krok w mojej karierze.