Robert Lewandowski goni wynik Raula!

Robert Lewandowski rozgrywa genialny sezon. Nikt co do tego nie ma wątpliwości. 31-latek nie tylko zaliczył ogromną liczbę goli w Bundeslidze, ale również ma już na swoim koncie sporą liczbę trafień w Lidze Mistrzów.  Dzięki dwóm trafieniom w starciu z Chelsea, napastnik Bayernu przesunął się w klasyfikacji wszech czasów. 

Polak z pewnością będzie dobrze wspominać dwumecz z „The Blues”. Rywalizację z londyńskim zespołem Robert Lewandowski skończył z 3 trafieniami oraz 4 asystami. Tym samym, 31-latek w trwającej edycji Ligi Mistrzów ma już na swoim koncie 13 bramek oraz 4 ostatnie podania do partnerów z drużyny.

W pogoni za Raulem

Dzięki golom w sobotnim starciu, Robert Lewandowski zdołał wyprzedzić w klasyfikacji wszech czasów Karima Benzemę. Reprezentant Polski ma o jedno trafienie więcej, niż snajper „Królewskich”.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Raul. Legenda Realu Madryt w trakcie swojej kariery zdobyła 71 bramek. Robert Lewandowski ma zatem sporą szansę, by w najbliższym czasie wyprzedzić hiszpańskiego zawodnika.

Imponujący wynik

W kontekście klasyfikacji strzelców uwagę zwraca także statystyka mówiąca o średniej liczbie bramek na minuty. Z całej piątki tylko Leo Messi ma lepszy przelicznik, niż polski napastnik. Wynik Roberta robi zatem ogromne wrażenie.