Robert Lewandowski: Sousa wniósł wiele dobrego

Odejście Paulo Sousy odbiło się szerokim echem. Z reguły mogliśmy przeczytać wiele negatywnych słów na temat Portugalczyka. Zupełnie inną postawę przyjął Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji przyznał, że Paulo Sousa wniósł do kadry wiele dobrego. 

Statystyki reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy były kiepskie. Wystarczy powiedzieć, że biało-czerwoni nie pokonali żadnego poważnego rywala i zanotowali łącznie 6 zwycięstw w 15 spotkaniach. Są to wygrane z Andorą, Albanią i San Marino. Mimo wszystko, okoliczności odejścia Sousy były frustrujące.

Lewandowski o pracy Paulo Sousy

W obszernej rozmowie z tygodnikiem „Piłka Nożna”, Robert Lewandowski postanowił wypowiedzieć się na temat pracy Portugalczyka. Kapitan naszej kadry może zaskoczyć wielu kibiców (cytat z meczyki.pl) – Wniósł do drużyny wiele dobrego. Czuć było jego doświadczenie, obycie. Jednak pracował tylko rok, a nie oszukujmy się – człowiek z zewnątrz nie od razu pozna wszystkich liczących się piłkarzy w danym kraju, nie od razu ogarnie sposób funkcjonowania drużyny, zaadaptuje się do nowej kultury, realiów. Sousa dopiero po kilku miesiącach nauczył się naszej piłki. Potem my wiele się od niego nauczyliśmy, wiele poprawiliśmy, wprowadził nowy system gry. Nie wolno patrzeć na jego kadencję przez pryzmat jej końca. Wiele wyciągnęliśmy ze współpracy z Sousą, a to, czego nas nauczył, będzie procentować.

Komentarze

komentarzy