Robert Lewandowski sportowcem roku!

obraz-2022-01-08-224703

Za nami 87. plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku. Najważniejsza statuetka powędrowała w ręce Roberta Lewandowskiego. Oprócz niego na podium znaleźli się także Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. 

Rok 2021 należał do Roberta Lewandowskiego. Co prawda reprezentacji Polski nie udało się wyjść z grupy na mistrzostwach Europy, a polski napastnik nie zachwycił, ale głosujący w plebiscycie docenili dokonania Polaka w barwach Bayernu.

Wielki rok Lewandowskiego

Minione dwanaście miesięcy należały do polskiego napastnika. Lewandowski pobił kolejne rekordy i sięgnął wraz z Bayernem po kolejne mistrzostwo Niemiec. W 2021 roku pękł chociażby rekord Gerda Muellera, który zdobył 41 bramek w ciągu jednego roku kalendarzowego. Robert Lewandowski zdobył ich 42, a we wszystkich rozgrywkach zatrzymał się na liczbie 69, czym wyrównał wynik Cristiano Ronaldo z 2013 roku.

Polak uplasował się także na drugim miejscu w plebiscycie Złotej Piłki France Football, gdzie lepszy okazał się tylko Leo Messi. Warto przypomnieć, że wynik plebiscytu był przyczyną wielu kontrowersji, gdyż spora część piłkarskiego świata uważała, że to właśnie Robertowi Lewandowskiemu należała się Złota Piłka.

Pełne wyniki plebiscytu: 

  1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
  3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
  5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
  6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
  7. Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, Dariusz Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
  8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak (wioślarstwo)
  9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
  10. Tadeusz Michalik (zapasy)