Robert Lewandowski w czołówce najlepszych strzelców europejskich reprezentacji!

Czwartkowy mecz Łotwy z Polską miał jednego bohatera. Był nim oczywiście Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu ustrzelił hat-tricka, dorzucając tym samym kolejne gole do swojego bogatego dorobku bramek w reprezentacji. Łącznie 31-latek ma już ich w kadrze aż 60. Tym samym, Robert może pochwalić się czołową lokatą w klasyfikacji najlepszych strzelców europejskich reprezentacji w historii. 

Choć jak sam Lewandowski wielokrotnie powtarza, że wszelkiego rodzaju statystyki nie są dla niego najważniejsze, to takie osiągnięcie z pewnością może być powodem do dumy. W spotkaniu z Łotwą, nasz najlepszy napastnik ustrzelił już szóstego hat-tricka na przestrzeni ostatnich pięciu lat w kadrze. Powiedzieć zatem, że obecna reprezentacja bez Lewandowskiego praktycznie nie istnieje, to jak nic nie powiedzieć.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Gole Roberta w siódmej kolejce kwalifikacji do mistrzostw europy były o tyle istotne, ponieważ 31-latek zajmuje już ósmą lokatę w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji ze Starego Kontynentu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż z wyżej przedstawionej lisy nadal w kadrze gra tylko Cristiano Ronaldo (którego wynik jest raczej poza zasięgiem), szanse Roberta Lewandowskiego na lokatę TOP3 w tym zestawieniu są całkiem realne.

To nie koniec

Napastnik Bayernu cały czas nie zwalnia tempa. Dodatkowo sygnałem do gry przez następne lata jest niedawno podpisany kontrakt z Bayernem do 2023 roku. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że Robert Lewandowski zakończy przygodę z reprezentacją znacznie wcześniej, aniżeli karierę klubową. Takim przypadkiem jest chociażby Zlatan Ibrahimović, który mimo regularnych występów w MLS, ostatni mecz dla kadry Szwecji zagrał w czerwcu 2016 roku.

Robert nie jest raczej typem takiego zawodnika. Można przypuszczać, że piłkarz Bayernu wyrazi chęć uczestnictwa w meczach reprezentacji do momentu, gdy będzie wprowadzać odpowiednią jakość. Patrząc na obecną kadrę oraz poszczególnych piłkarzy, taki scenariusz może trwać przez dobrych kilka lat.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy