Robert Lewandowski zapytany o tęczową opaskę: Nie miałbym z tym problemu [WIDEO]

W trakcie Euro 2020 pojawiło się spore zamieszanie wokół Manuela Neuera. Wszystko za sprawą tęczowej opaski, jaką ubrał kapitan reprezentacji Niemiec podczas meczów swojej kadry. Pytanie dotyczące takiej opaski otrzymał Robert Lewandowski, który pojawił we wtorek na konferencji prasowej.

Dlaczego tęczowa opaska wzbudziła kontrowersje? Początkowo gest niemieckiego golkipera został potraktowano jako polityczny manifest, który w trakcie międzynarodowych imprez jest zakazany. Neuer otrzymał jednak wsparcie od wielu grup, więc UEFA bardzo szybko zamknęła dochodzenie.

Lewandowski zapytany o opaskę

We wtorkowe popołudnie na konferencji prasowej pojawił się Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji otrzymał sporo pytań. Jedno z nich dotyczyło tęczowej opaski, jaką ubrał podczas Euro 2020 jego kolega z Bayernu – Manuel Neuer.

Robert Lewandowski przyznał, iż nie miałby problemu z ubraniem takiej opaski – Myślę, że z tym nie miałbym problemu. Każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje, każdy z nas jest osobą, którą warto i trzeba wspierać. 

Komentarze

komentarzy