Robert Lewandowski zwycięzcą 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku!

Robert Lewandowski

2020 rok obfitował w sukcesy polskich sportowców. Wybór najlepszego z nich nie był łatwy. Zwycięzcą 86. Plebiscytu na Sportowca Roku został Robert Lewandowski. Przy wyborze czołowych miejsc nie obyło się bez pewnych kontrowersji. 

Genialne wyniki Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium, historyczny wyczyn Igi Świątek w Roland Garros czy wielki sukces Jana Błachowicza. Sympatycy polskiego sportu mieli niełatwe zadanie, by wybrać najlepszego sportowca 2020 roku. W sobotni wieczór poznaliśmy głosy kibiców.

Nie obyło się bez kontrowersji

Jak głosowali kibice? Tak prezentuje się czołowa dziesiątka plebiscytu:

10. Dawid Kubacki
9. Katarzyna Niewiadoma 
8. Wilfredo Leon 
7. Jan Błachowicz 
6. Natalia Maliszewska 
5. Bartosz Zmarzlik 
4. Kajetan Kajetanowicz 
3. Kamil Stoch 
2. Iga Świątek 
1. Robert Lewandowski 

Czy mamy pewne niespodzianki? Z pewnością spore zaskoczenie wzbudza bardzo wysokie miejsce Kajetana Kajetanowicza, który wyprzedził m.in. Bartosza Zamrzlika. Zaskakują pozycję Dawida Kubackiego oraz Kamila Stocha. Biorąc pod uwagę ubiegły rok, obaj panowie raczej powinni zamienić się miejscami. Przecież to Dawid Kubacki cieszył się w 2020 roku ze zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

Dość daleko od podium znalazł się Jan Błachowicz. Tytuł mistrza UFC to ogromne osiągnięcie, jednakże w plebiscycie wystarczyłona siódmą lokatę. Nie zaskakuje raczej wybór zwycięzcy. Choć Iga Świątek osiągnęła wielki, historyczny sukces, to nie bez powodu Robert Lewandowski wygrał nagrodę Piłkarza Roku według FIFA. Polak nie miał sobie równych w ubiegłym roku. Taki sukces w futbolu jest niesamowitym wynikiem.

 

Komentarze

komentarzy