Roberto Martinez wierzy w Edena Hazarda – „On może wygrać Złotą Piłkę”

W trakcie pobytu w Chelsea, Eden Hazard niejednokrotnie udowadniał, iż zasługuje na miano jednego z lepszych zawodników na świecie. Transfer do Realu Madryt miał sprawić, iż w końcu 29-latek zrobi odpowiedni krok do przodu. Choć początki w ekipie „Królewskich” są trudne, to Roberto Martinez wierzy w Edena Hazarda. Co więcej, selekcjoner reprezentacji Belgii twierdzi, iż piłkarz może wygrać Złotą Piłkę.

Gra w białej koszulce była dziecięcym marzeniem Hazarda. Ofensywny gracz po wielu udanych latach w Chelsea, w końcu zrealizował swój cel, przenosząc się do Realu w lipcu 2019 roku. Zarząd „Królewskich” zapłacił za transfer Edena 100 milionów euro.

Początki Hazarda w Realu nie są najlepsze. Wszystko za sprawą częstych problemów zdrowotnych zawodnika. 29-latek rozegrał raptem 10 spotkań w LaLiga, zdobywając 1 gola oraz zaliczając 4 asysty.

Roberto Martinez wierzy w Edena Hazarda

W trakcie rozmowy z „Cadena Ser”, selekcjoner Belgii Roberto Martinez stwierdził, iż Eden Hazard może wiele osiągnąć w Madrycie – On bez wątpienia może wygrać Złotą Piłkę. Czasem trudno pokazać w nowym klubie to, co mamy do zaoferowania. Zawodnik musi też uświadomić sobie, co oznacza gra dla takiego zespołu, jak Real Madryt.

Eden nie opuścił wielu spotkań w Chelsea. W trakcie meczu z PSG, kiedy Hazard nabawił się kontuzji, pokazał wielką radość, jaką czerpie z piłki nożnej. Doskonale współpracuje także ze swoimi kolegami z zespołu. Myślę, że fani Realu Madryt są przekonani, że pomoże im w osiągnięciu wielu sukcesów – stwierdził Martinez.

Dłuższa praca w reprezentacji

Dla selekcjonera kadry Belgii ostatnie dni były niezwykle istotne. Niedawno Roberto Martinez przedłużył swój pobyt w reprezentacji, o czym informowaliśmy na Futbolnews.