Roman Abramowicz sprzeda Chelsea? Rosyjski oligarcha otrzyma oferty!

Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość rosyjskich oligarchów. Na ich interesy nakładane są odpowiednie sankcje wynikające z agresji Rosji na Ukrainie. W gronie osób, które są na szczególnym celowniku, znajduje się Roman Abramowicz. Według ostatnich doniesień mediów, taki obrót wydarzeń zamierzają wykorzystać podmioty zainteresowane kupnem Chelsea. Jeszcze w tym tygodniu Abramowicz może otrzymać oferty za londyński klub.

Kilka dni temu Roman Abramowicz opublikował specjalny komunikat, w którym poinformował, iż decyzyjność w klubie przejmuje Fundacja Chelsea. Ten ruch wzbudził spore zaskoczenie nawet wewnątrz klubu. Angielskie media twierdzą, że osoby związane z fundacją nie chcą otrzymać tak dużej odpowiedzialności, gdyż zdają sobie sprawę, co wiążę się z taką rolą w sytuacji, gdy rząd bacznie spogląda na rosyjskie biznesy.

Abramowicz sprzeda Chelsea?

Niepewną pozycję Romana Abramowicza próbują wykorzystać podmioty zainteresowane kupnem londyńskiego klubu. Jak informuje Matt Law z „The Telegraph”, rosyjski oligarcha jeszcze w tym tygodniu otrzyma oferty za Chelsea. Mowa o trzech zainteresowanych podmiotach, które uważają, że obecna sytuacja zmusi Romana Abramowicza do zmiany decyzji w kontekście sprzedaży Chelsea.

Sam Abramowicz odrzucił niedawno ofertę wynoszącą 2,2 miliarda funtów.

Komentarze

komentarzy