Ronald Koeman o niejasnej sytuacji piłkarza Barcelony: Dałem mu radę. Pieniądze nie mogą być najważniejsze

Sytuacja finansowa Barcelony jest bardzo trudna. Zespół z Camp Nou szuka różnych rozwiązań w kontekście poprawienia listy płac. Do tego dochodzi niejasna przyszłość Ilaixa Moriby, który ma oczekiwać sporych pieniędzy w kontekście nowego kontraktu. Ronald Koeman postanowił skomentować sprawę 18-latka. Szkoleniowiec „Dumy Katalonii” nie przebierał w słowach.

Moriba zabłysnął w barwach Barcelony podczas ubiegłego sezonu, rozgrywając czternaście ligowych spotkań i zaliczając 1 gola oraz 3 asysty. Mając na uwadze fakt, iż mówimy tutaj o zawodniku, który skończył w styczniu 18 lat, przyszłość pomocnika wydaje się bardzo obiecująca.

Najprawdopodobniej nie będzie miała ona jednak miejsce na Camp Nou. Kontrakt Moriby obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu. Według mediów, 18-latek oczekuje bardzo dużej podwyżki. Zarząd „Dumy Katalonii” nie zamierza spełniać żądań piłkarza, dlatego Moriba pozostaje odsunięty od zespołu.

Rada Koemana

W rozmowie z mediami, Ronald Koeman odniósł się do sytuacji swojego piłkarza: Sprawa Ilaixa jest okropna. Dałem mu radę. Dla 18-latka pieniądze nie mogą być najważniejsze. Chodzi o granie w piłkę. Ale on sam, a także jego obóz myślą inaczej. Jestem rozczarowany.

Transfer Moriby w obecnym oknie wydaje się bardzo prawdopodobny. Można przypuszczać, że w ostatnich dniach sierpnia po 18-latka zgłosi się zespół, który wykorzysta sytuację kontraktową zawodnika i ściągnie 18-latka za bardzo atrakcyjną kwotę.

Komentarze

komentarzy