Ronald Koeman skreślił zawodnika: Jest naszym piłkarzem, ale nie liczę już na niego

Bezpośredniość szkoleniowców na konferencjach prasowych nie jest dość często spotykaną sprawą. Trenerzy z reguły starają się używać ogólnych stwierdzeń, które są z pewnością bezpieczną opcją. Owijać w bawełnę nie zamierzał Ronald Koeman. Szkoleniowiec Barcelony oznajmił jasno, iż Jean-Clair Todibo nie ma u niego praktycznie żadnych szans.

Barcelona od pewnego czasu poszukuje nowego środkowego defensora. Wszystko wskazuje na to, że zawodnikiem „Dumy Katalonii” ponownie zostanie Eric Garcia. Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie to nastąpi. Koeman oznajmił bowiem, że gracz Manchesteru City trafi na Camp Nou przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Umowa 20-latka z ekipą „The Citizens” obowiązuje do końca obecnej kampanii. Angielski zespół może zatem zdecydować się na symboliczną sprzedaż w styczniu lub pozwoli odejść zawodnikowi za darmo.

Skreślony

W związku z poszukiwaniami nowego defensora, Ronald Koeman został zapytany o piłkarza Barcelony, który obecnie przebywa na wypożyczeniu. Tym graczem jest Jean-Clair Todibo. Francuz do 2022 roku będzie reprezentować barwy Benfiki. Wygląda na to, że Todibo nie wróci już do Barcelony. Jasno dał to do zrozumienia sam Koeman – To prawda, Jean-Clair Todibo jest naszym zawodnikiem, ale nie liczę już na niego.