Ronald Koeman został trenerem Barcelony!

Potwierdziły się wszystkie doniesienia mediów, a także zapewnienia Bartomeu. Ronald Koeman został nowym szkoleniowcem Barcelony. Holenderski trener związał się z „Dumą Katalonii” do 2022 roku.

Po kompromitującej porażce z Bayernem, zmiany w szeregach hiszpańskiej ekipy były nieuniknione. Dość szybko zarząd klubu wybrał następcę Quique Setiena. Został nim Ronald Koeman, który już we wtorek zameldował się w mieście.

Ronald Koeman trenerem Barcelony

W środowe przedpołudnie Barcelony wydała oficjalny komunikat w sprawie Ronalda Koemana. 57-latek związał się umową, która będzie obowiązywać do 2022 roku. Takie założenie oznacza, że objęcie zespoły przez Xaviego może nastąpić najwcześniej za dwa lata.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż ostatni szkoleniowcy „Dumy Katalonii” nie wypełniali swoich kontraktów, to umowa Koemana niczego nie wyklucza w najbliższej przyszłości.

Nowy dyrektor sportowy

Zespół z Camp Nou ma także nowego dyrektora sportowego. To Ramon Planes. Hiszpan ma za sobą dość bogate CV w kontekście liczby klubów, w których pracował. Nie były to jednak uznane marki. Planes pełnił bowiem funkcję dyrektora sportowego w takich drużynach, jak Getafe, Rayo Vallecano, Elche, Espanyol czy Alaves.