Roy Keane na temat Liverpoolu: Szukają wymówek. Nie zachowują się jak prawdziwi mistrzowie

W hitowym starciu Premier League, Liverpool doznał dotkliwej porażki z Manchesterem City, przegrywając aż 1:4. Była to już trzecia porażka z rzędu „The Reds” na własnym obiekcie. Z pewnością pewien wpływ na słabsze wyniki zespołu mają problemy kadrowe ekipy z Anfield, co powtarzają zarówno zawodnicy, jak i sam Juergen Klopp. Taka postawa nie podoba się Roy’owi Keane’owi. Legendarny piłkarz Manchesteru United stwierdził, że Liverpool zbyt często szuka wymówek.

Praktycznie przez cały sezon „The Reds” muszą radzić sobie bez swojego lidera defensywy Virgila van Dijka. Poważne problemy ma także Joe Gomez. Jakby tego była mało, niedawno na kilka miesięcy wypadł Joel Matip. Defensywa mistrza Anglii nie przypomina zatem obrony z kampanii 2019/2020.

Nie są prawdziwymi mistrzami

O swoich kłopotach kadrowych niejednokrotnie mówił Juergen Klopp. W podobnym tonie wypowiadają się także piłkarze, którzy sugerują, iż zespół w tym sezonie nie walczy o mistrzostwo. Taka postawa nie spodobała się Royowi Keane’owi, który zarzuca ekipie „The Reds” brak odpowiedniego podejścia – Szukają wiele wymówek, jak dla mnie nie zachowują się jak prawdziwi mistrzowie. Wciąż powtarza się, że Liverpool to wielki klub. Jeśli jesteś topową ekipą radzisz sobie z niepowodzeniami. Spójrzmy na Manchester City. Wcześniej nie spisywali się najlepiej, stracili dwóch najlepszych zawodników.

Liverpool cały czas ma swoich kluczowych piłkarzy z ofensywny. Jest ich najlepszy golkiper. Mają międzynarodowych pomocników. Klopp mówił o postawie Alissona. To wymówka za wymówką. Jeśli zachowają takie podejście, to rzeczywiście może minąć kolejne 30 lat, zanim zdobędą następny tytuł.