Różnica klas. Napoli pewnie wygrywa w rywalizacji z Legią!

Przebieg rywalizacji oraz wynik spotkania nie zaskoczyły. Piłkarze Napoli okazali się zdecydowanie lepszym zespołem niż Legia i całkowicie zasłużenie sięgnęli po trzy punkty, wygrywając 3:0. Podopieczni Czesława Michniewicza dość długo odpierali ataki przeciwników, ale końcówka w wykonaniu zespołu z Serie A przerosła możliwości mistrza Polski.

Praktycznie od początku rywalizacji tempo spotkania narzucili gospodarze, którzy co chwilę meldowali się pod bramką Legii. Dobrze między słupkami spisywał się Miszta, który obronił m.in. strzał Lozano czy Mertensa. Podczas pierwszej połowy spotkania „Legioniści” mieli zaledwie jedną okazję. Strzał Muciego został jednak zablokowany.

Popisy Miszty

Jeżeli mielibyśmy wyróżnić jednego gracza Legii do 70. minuty spotkania byłby to Cezary Miszta, który niejednokrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. 19-latek nie miał jednak nic do powiedzenia przy trafieniu Insigne na 1:0. Zawodnik Napoli posłał świetny strzał.

W tym momencie rozsypała się defensywa zespołu Michniewicza. Do siatki trafił Osimhen, ale gol Nigeryjczyka nie został uznany ze względu na spalonego. 22-latek nie musiał długo czekać na prawidłową bramkę. W 80. minucie Osimhen pokonał Misztę. Golkiper Legii mógł zachować się nieco lepiej, gdyż wpuścił futbolówkę po krótkim rogu.

Wynik rywalizacji ustalił w 95. minucie Politano. Legia zanotowała zatem pierwszą porażkę w fazie grupowej Ligi Europy sezonu 2021/2022. Zespół Michniewicza utrzymuje fotel lidera, ale przewaga nad drugim Napoli wynosi dwa punkty.

Napoli 3:0 Legia Warszawa

1:0 Insigne 76′

2:0 Osimhen 80′

3:0 Politano  95′