Rozstrzygnięto przetarg na prawa transmisyjne rozgrywek La Liga?!

W ostatnich dniach sporo dzieje się wokół praw telewizyjnych do rozgrywek piłkarskich w Polsce. Jak wiadomo, Bundesliga od przyszłego sezonu nie będzie już pokazywana w Eleven Sports oraz Canal+. Wspomniani nadawcy postarali się o nową ligę, wprowadzając do swojej oferty mecze Ligue 1. Według ostatnich doniesień mediów, rozstrzygnięto także przetarg na rozgrywki La Liga. Hiszpańska ekstraklasa ma zostać w Eleven Sports oraz Canal+.

W 2018 roku nadawcy Canal+ oraz Eleven Sports pozyskali prawa telewizyjne do La Liga przez trzy lata. Tym samym, nieuchronnie zbliżał się termin przetargu na transmitowanie spotkań przez kolejne sezony. Jak twierdzi Maciej Kmita z „WP Sportowe Fakty”, nic nie zmieni się w kontekście nadawców hiszpańskiej ekstraklasy. Stacja Eleven Sports wygrała przetarg na transmitowanie rozgrywek przez pięć lat (2021-2026). Canal+ z kolei będzie dalej otrzymywać część meczów na zasadzie sublicencji.

Mieszane nastroje

Wśród sympatyków hiszpańskiej piłki są mieszane nastroje. Z jednej strony, prawa do transmisji nie padły łupem nowego gracza na rynku, tak jak w przypadku Bundesligi, co nie zmusza kibiców do zakupu kolejnego pakietu u innego nadawcy. Z drugiej strony, sympatycy La Liga, którzy nie chcą opuścić żadnego spotkania swojej ulubionej drużyny, muszą korzystać z oferty dwóch nadawców, gwarantując sobie dostęp zarówno do Eleven Sports, jak i Canal+.

Komentarze

komentarzy