Ruben Loftus-Cheek buduje swoją pozycję w Chelsea. Anglik chce jednak odgrywać konkretną rolę!

Gdy piłkarz otrzyma szansę od trenera, musi ją wykorzystać w 110%. Świetnym przykładem takiej sytuacji w Premier League jest Ruben Loftus-Cheek. 22-latek od momentu swoich pierwszych minut w obecnym sezonie, gra na bardzo wysokim poziomie. Można odnieść wrażenie, że pomocnik wyraźnie awansował w hierarchii „The Blues”. Sam piłkarz przyznał jednak, że chce odgrywać jedną rolę.

Cierpliwość – na pewno taką cechą musiał wykazywać się przez wiele tygodni Ruben Loftus-Cheek. Angielski piłkarz swój pierwszy mecz dla „The Blues” od pierwszej minuty zaliczył dopiero 4 października w starciu przeciwko MOL Vidi. Dwa tygodnie później, pomocnik Chelsea został bohaterem swojej drużyny, strzelając hat-tricka w meczu z BATE. Dobra postawa piłkarza oraz kontuzja Pedro spowodowały, że w następnym meczu ligowym, Ruben pojawił się na murawie już 30. minucie spotkania. Loftus-Cheek w rywalizacji z Burnley po raz kolejny pokonał bramkarza rywali, strzelając bramkę na 4-0.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Cztery gole w dwóch meczach. Taką statystyką może pochwalić się niewielu pomocników w Premier League. W związku ze świetną dyspozycją zawodnika, kibice Chelsea coraz częściej wypowiadali się na temat pozycji piłkarza w klubie. Wniosek wszelakich dyskusji był jasny – Ruben musi dostawać więcej szans. Tak też się stało. Od meczu z Burnley, Ruben Loftus-Cheek wystąpił w dziewięciu spotkaniach „The Blues”. Co więcej, Anglik pojawił się na murawie w siedmiu ostatnich spotkaniach Chelsea z rzędu.

Progres zawodnika zauważył zarówno Maurizio Sarri, jak i asystent trenera, Gianfranco Zola. Obaj panowie na konferencjach prasowych wychwalają pomocnika, podkreślając ogromną poprawę piłkarza. Sam Ruben również jest zadowolony z obecnej sytuacji. Anglik przyznał jednak, że o wiele bardziej preferuje grę w środku pola, aniżeli na skrzydle jako boczny napastnik – Widzę siebie jako środkowego pomocnika. To rola na boisku, w której chcę rozwijać swoją karierę. Obecnie jestem szczęśliwy, że mogę grać gdziekolwiek i dawać z siebie wszystko.

Czy Maurizio Sarri spełni oczekiwania zawodnika? W środku pola Chelsea jest o wiele większa konkurencja. Jeśli zatem Ruben Loftus-Cheek chce otrzymywać jak najwięcej szans, to gra na boku ataku „The Blues” jest całkiem możliwym rozwiązaniem. Czy Anglik będzie usatysfakcjonowany ze swojej pozycji w zespole? Na to pytanie poznamy odpowiedź dopiero po letnim oknie transferowym.