Ruben Loftus-Cheek chwyta się desperackich środków – „Stanąłem przed nim i śpiewałem, by został”

Nie ma kibice, sympatyka czy osoby ze sztabu Chelsea, która chce, by Eden Hazard opuścił Stamford Bridge. Belgijski zawodnik jest najważniejszym graczem zespołu. Trudno wyobrazić sobie ekipę „The Blues” bez 28-latka. Taki scenariusz jest jednak bardzo możliwy. Dlatego tez, zawodnicy londyńskiej drużyny próbują wszystkich kroków, by zatrzymać Edena.

W Chelsea istnieje teraz jeden temat. To przyszłość Hazarda. 28-latek udzielił ostatnio dość ważny wywiad w kontekście swojej przyszłości. Belg dał piłkarskiemu światu jasno do zrozumienia – podjąłem decyzję, czekam na rozwiązanie całej sprawy.

Jaki jest wybór Edena? Choć piłkarz nie powiedział tego wprost, to wszyscy dziennikarze związani z londyńskim klubem nie mają wątpliwości. Piłkarz zakomunikował przedstawicielom „The Blues”, że chce opuścić Premier League i zamierza kontynuować swoją grę w LaLiga.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Na przeszkodzie w spełnieniu tego celu stoi ban transferowy Chelsea. Mistrz Anglii z sezonu 2016/2017 odwołał się teraz do Trybunału Arbitrażowego, by „zamrozić” zakaz na najbliższe okno. Zarząd musi bowiem znaleźć i sprowadzić odpowiedniego następcę.

Czy ewentualny brak możliwości zarejestrowania nowego gracza zatrzyma Edena? Niekoniecznie. Belg może naciskać na transfer podobnie jak Thibaut Courtois w zeszłym roku. W takiej sytuacji, sprzedaż piłkarza wydaje się jedynym rozwiązaniem.

Na Stamford Bridge nie zgasł jednak promyk ostatniej nadziei. Bardzo często gracze „The Blues” są zalewani pytaniami w sprawie przyszłości Hazarda. Wydźwięk wypowiedzi jest przeważnie taki sam – Eden Hazard to najważniejszy piłkarz i każdy pragnie, by został w klubie.

Oryginalny pomysł

Ruben Loftus-Cheek pokusił się o dodatkowe środki. Anglik przyznał w rozmowie z mediami, iż zaśpiewał nawet Hazardowi, by ten został w Londynie – Stanąłem przed nim i śpiewałem, by został. Jestem przekonany, że każdy w klubie chce, by on z nami został. Eden ma ogromny talent. To piłkarz, który budował ten klub w ostatnich siedmiu latach. Pomógł zdobyć drużynie trofea. Wszyscy fascynowali się jego grą w przez ten czas.

Zapewne Eden Hazard docenia starania piłkarzy i kluby. Belg wyznał jednak, że nie zamierza zmieniać swojej decyzji. Pozostaje zatem jedna kwestia. Nie czy, ale kiedy Belg dołączy do Realu Madryt.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy