Said Benrahma w Premier League? Londyński klub zabiega o piłkarza Brentford!

W trakcie sezonu 2019/2020 na boiskach Championship błyszczał Said Benrahma. Wydawało się kwestią czasu, aż Algierczyk trafi do Premier League. Przez ostatnie tygodnie żaden klub z angielskiej ekstraklasy nie zbliżył się jednak do żądań, jakie ma Brentford w kontekście 25-latka. Wygląda na to, że sytuacja uległa zmianie. O ofensywnego gracza mocno zabiega West Ham.

Ogromny wpływ na udział Brentford w play-offach Championship miał Said Benrahma. Algierczyk w 43 ligowych potyczkach zdobył 17 goli oraz zaliczył 9 asyst. W barażach Benrahma nie spisywał się już tak dobrze, kończąc rywalizację o Premier League z jedną asystą w trzech meczach.

Benrahma trafi do Premier League?

Choć piłkarze Brentford nie wywalczyli awansu do Premier League, to wydawało się kwestią czasu, aż Said Benrahma trafi do jednego z klubów angielskiej ekstraklasy. W kontekście 25-latka przewijało się kilka ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej. Temat transferu zamykał się jednak na spekulacjach, gdyż żaden zespół nie wystosował konkretnej oferty.

Ten stan rzeczy może ulec zmianie. Jak informuje bowiem Sky Sports, West Ham jest bliski sprowadzenia Benrahmy za 30 milionów funtów. Do 16 października kluby w Anglii mogą między sobą realizować transakcje, dlatego Said ma jeszcze kilka dni, by doczekać się transferu do Premier League.