Salah wyprzedził Gerrarda. Został najlepszym strzelcem Liverpoolu w Lidze Mistrzów!

W 2017 roku Liverpool zrealizował jeden z najlepszych transferów w swojej historii. Do klubu dołączył wtedy Mohamed Salah. Egipcjanin od razu został ważnym ogniwem zespołu, strzelając regularnie wiele bramek. Wysoka forma Salaha na przestrzeni ostatnich sezonów sprawiła, iż 28-latek zdołał wywalczyć sobie miano najlepszego strzelca „The Reds” w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Pierwszego gola w Lidze Mistrzów jako zawodnik „The Reds” Mohamed Salah strzelił w trakcie spotkania z Sevillą w ramach fazy grupowej sezonu 2017/2018. Wcześniej Egipcjanin trafił do siatki w kwalifikacjach do tych prestiżowych rozgrywek. Ogólnie była to bardzo udana kampania dla Salaha. Piłkarz Liverpoolu zanotował łącznie 10 goli (nie licząc bramki w kwalifikacji) w 13 występach.

W trakcie rozgrywek 2018/2019, wyniki Mohameda Salaha nie były już tak imponujące. Egipcjanin strzelił 5 bramek w 12 występach. W ubiegłej kampanii ofensywny gracz strzelił z kolei 4 gole w 8 meczach. Przed obecnym sezonem Salah miał zatem 19 bramek strzelonych dla „The Reds” w Lidze Mistrzów.

Rekord

Dzięki trafieniu zanotowanym w rywalizacji z Midtjylland, Mohamed Salah strzelił 3 gola w trwającej kampanii. Jest to o tyle istotna informacja, gdyż 28-latek zanotował tym samym 22. bramkę dla „The Reds” w Lidze Mistrzów. Żaden inny piłkarz w historii klubu nie osiągnął lepszego wyniku.

Wcześniej miano najlepszego strzelca Liverpoolu w Lidze Mistrzów nosił Steven Gerrard, który zdołał strzelił 21 goli. Salah został samodzielnym liderem klasyfikacji.

Komentarze

komentarzy