Samuel Eto’o wznowi karierę? Możliwy powrót do Hiszpanii!

We wrześniu 2019 roku, Samuel Eto’o zakończył piłkarską karierę. Ostatnim klubem kameruńskiego napastnika był Qatar SC. W związku z tym, iż w zeszłym roku Eto’o miał już karku 38 lat, nikogo specjalnie nie zaskakiwało, iż Kameruńczyk postanowił pożegnać się z piłką. Jak się okazuje, Eto’o może wrócić do gry. Chęć zatrudnienia snajpera wykazuje Racing Murcia.

To właśnie w Hiszpanii Samuel Eto’o spędził najlepsze lata swojej kariery. Razem z Barceloną, 39-latek dwukrotnie cieszył się ze zdobycia Ligi Mistrzów, trzykrotnie wygrywał mistrzostwo kraju czy zostawał najlepszym strzelcem rozgrywek. W połowie sierpnia 2018 roku, Samuel Eto’o zamienił Turcję na Katar, zasilając zespół Qatar SC. W państwie położonym we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, napastnik spędził nieco ponad dwanaście miesięcy, kończąc karierę na początku września zeszłego roku.

Eto’o wznowi karierę?

Jak się okazuje, Kameruńczyk może jeszcze zameldować się na boisku. W rozmowie z Radio Marca, Morris Pagniello, prezydent Racing Murcia oznajmił, iż klub prowadzi negocjacje w sprawie zakontraktowania utytułowanego snajpera – Na ten moment mogę powiedzieć, że szanse na podpisanie Eto’o wynoszą 50 procent. W przyszłym tygodniu dowiemy się, czy podpisanie Samuela dojdzie do skutku. Jeśli nie, to mamy przygotowany plan B. 

Racing Murcia to ekipa rywalizująca na czwartym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Plany klubu są ambitne, co potwierdza fakt, iż z drużyną niedawno związał się Mathias Pogba, brat Paula.

Komentarze

komentarzy