Samuel Umtiti może opuścić Barcelonę. W grę wchodzi wypożyczenie!

Choć z Barceloną pożegnali się już Arthur, Nelson Semedo, Carles Perez, Ivan Rakitic, Arturo Vidal czy Luis Suarez, to niewykluczone, że jeszcze kilku zawodników opuści Camp Nou. W tym gronie jest Samuel Umtiti. Według ostatnich doniesień mediów, zainteresowanie defensorem wykazuje Lyon, który chciałby wypożyczyć piłkarza. 

Sezon 2019/2020 nie był dla Umtitiego udany. Francuz miał pewne problemy ze zdrowiem, które spowodowały, iż 26-latek nie pełnił roli podstawowego obrońcy „Dumy Katalonii”. Wystarczy powiedzieć, że Samuel rozegrał raptem 13 spotkań w La Liga. W związku z zaistniałą sytuacją, Barcelona chętnie rozważy wszelkie propozycje za defensora.

Lyon chce powrotu Umtitiego

Jak informuje L’Equipe, Lyon jest zainteresowany sprowadzeniem Umititego. Według wspomnianego źródła, francuski klub rozpoczął już rozmowy w sprawie wypożyczenia piłkarza. Tym samym Samuel Umtiti zaliczyłby powrót do klubu, gdyż środkowy obrońca reprezentował barwy tego zespołu przed transferem do Barcelony.

Wiele wskazuje na to, że zespół z Camp Nou rozważy wypożyczenie Francuza. Nie jest bowiem tajemnicą, iż Barcelona chce sprowadzić Erika Garcię z Manchesteru City. Transfer Umtitiego z pewnością pomoże w realizacji tego wzmocnienia.