Ujawniono szczegóły kontraktów największych hitów letniego oraz zimowego okienka. Sanchez, Salah, Aubameyang, Morata i inni.

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez

Piłkarskie kluby prawie nigdy nie ujawniają kwot transferowych ani wynagrodzeń zapłaconych za swoich piłkarzy. Informowanie społeczności w tej kwestii należy głównie do dziennikarzy, którzy i tym razem nie zawiedli. Z pomocą przychodzi nam oczywiście żurnaliści „Der Spiegel”, od kilku lat zajmujący się publikowaniem szczegółów największych transferów letnich oraz zimowych okienek.

W styczniu tego roku najszerzej komentowano oczywiście przenosiny Alexisa Sancheza do Manchesteru United. Wymyślano kosmiczne tygodniówki, szalone prowizje dla agenta, a ostatecznie całość wyszła dość racjonalnie, zważywszy na brak sumy odstępnego. Sanchez rocznie z Old Trafford pobiera 20 milionów funtów, wliczając w to prawa do wizerunku. Większość zawodników oczywiście posiada także te prawa, ale ich suma nie jest ujawniona, tak jak w przypadku Sancheza. Dodatkowo Chilijczyk przez sześć lat otrzyma 1,1 miliona funtów bonusu za podpis. Dochodzą do tego przeróżne gratyfikacje, między innymi za wygraną w Lidze Mistrzów (milion funtów), Premier League (pół miliona funtów), czy liczbę 40 strzelonych bramek oraz asysty w sezonie (2 miliony funtów).

Dość interesująco wygląda to także u Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk trafił do Arsenalu kilka miesięcy temu, a za sam transfer Borussia Dortmund otrzymała ponad 56 milionów funtów. Napastnik podpisał umowę w 2021 roku i jeśli zostanie w klubie minimum do tego czasu – otrzyma dodatkową gratyfikację w wysokości 15 milionów funtów. Jego roczna pensja to z kolei 10 milionów funtów, którą może podwyższyć bonusami za zdobyte bramki, czy awans do Ligi Mistrzów. Również przenosiny Henrikha Mkhitaryana nieco uszczupliły budżet Arsenalu w zimowym oknie transferowym. Na start Ormianin otrzymał za podpis 8 milionów funtów, zapewniając sobie tygodniówkę 144 tysięcy funtów (około 7,5 miliona euro). Jeśli ekipa z Emirates zdecyduje się na przedłużenie umowy z 29-latkiem, to jego pensja wzrośnie o blisko 100 tysięcy funtów.

Ciekawy kontrakt ma także Virgli van Dijk. Holender wycisnął z przenosin na Anfield ile się da, na start otrzymując 11 milionów funtów bonusu. Defensor dodatkowo zarobi 750 tysięcy funtów więcej, jeśli jego drużyna zachowa 22 czyste konta w sezonie. W jego umowę wliczone są także premier za bramki oraz asysty.

Przenosiny się do Chelsea, aby zbadać najdroższy transfer „The Blues” w historii klubu. Real Madryt na Alvaro Moarcie zarobił 57 milionów funtów, a dodatkowe 5 otrzymał jego agent. Rocznie Hiszpan pobiera od Romana Abramowicza 10 milionów funtów stałej pensji, do której mogą być doliczone bonusy za rozegranie minimum połowy występów w sezonie, czy liczbę 25 goli w trakcie jednej kampanii.

Najkorzystniej wygląda oczywiście transfer Mohameda Salaha. Najlepszy piłkarz tego sezonu Premier League pobiera ze wszystkich wymienionych zawodników najmniejszą pensję (tygodniowo ponad 120 tysięcy funtów), którą oczywiście może podwyższyć bonusami za bramki i asysty.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy