Sandro Ramirez – napastnik tylko na papierze

Kiedy mówimy o roli napastnika, myślimy przede wszystkim o zdobywaniu bramek. Nie ma co ukrywać, z reguły właśnie strzelone gole są wyznacznikiem dobrego snajpera. Kolejne tygodnie bez trafienia do siatki zapewne powodują u zawodników na tej pozycji niemały ból głowy. Jak zatem czuje się piłkarz, w momencie, gdy nie może strzelić  gola już od ponad dwóch lat? Z takim problemem zmaga się Sandro Ramirez.

Większość kibiców kojarzy 24-latka z występów w Barcelonie. Napastnik podczas rozgrywek 2013/2014 całkiem dobrze spisywał się w drużynie B „Dumy Katalonii”, zdobywając siedem goli w 31 spotkaniach. W kolejnych sezonie Sandro otrzymał kilka szans w pierwszym zespole, kończąc zmagania z dwoma strzelonymi bramkami w siedmiu występach LaLiga.

Kampania 2015/2016 była prawdziwą stagnacją w karierze Hiszpania. Nic dziwnego, że Sandro Ramirez zdecydował się na przenosiny do Malagi. Ta decyzja była właściwym krokiem. Potwierdzają to liczby w rozgrywkach 2016/2017 – 14 trafień w 30 spotkaniach to bardzo dobry wynik.

Zaczyna się koszmar

Po zaledwie jednym sezonie, napastnika wykupił Everton. Zmiana otoczenia negatywnie odbiła się na snajperze. Po kilku szansach w Premier League bez zdobytego gola, napastnika wypożyczono do Sevilli w celu nabrania przez snajpera odpowiedniego rytmu meczowego. Ponowny pobyt w LaLiga nie przyniósł jednak pożądanych skutków. Kilka ligowych spotkań, bez strzelonej bramki.

Niechlubna seria 24-latka trwa do dziś.  Sandro Ramirez ma już na swoim koncie 53 spotkań w lidze (LaLiga oraz Premier League), w których nie potrafił znaleźć recepty na bramkarza rywali. Ze święcą szukać snajpera, który ma gorszą statystykę.

Obecnie piłkarz przebywa na wypożyczeniu w Realu Valladolid (będąc zawodnikiem Evertonu). Sandro zapewne ma nadzieję, że jego koszmarny wyczyn w końcu będzie mieć swój kres. Możliwości na przełamanie Hiszpan ma całkiem dobre, gdyż trener zespołu regularnie stawia na 24-latka. Jeśli jednak Sandro nie zanotuje trafienia, napastnik ponownie może poczuć smak wiecznej ławki.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy