Sane opuści Manchester City? Jest konkretne zainteresowanie

Leroy Sane
Leroy Sane

Niekończące się negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu przez Leroya Sane mogą sprawić, że Niemiec latem opuści Etihad Stadium. 23-latkiem konkretne zainteresowanie wykazuje Bayern Monachium, który widzi w Niemcu idealnego następcę Arjena Robbena oraz Francka Ribery’ego.

Sane w obecnym sezonie rozegrał ledwo ponad połowę ligowych występów w podstawowym składzie. Mimo skróconego czasu gry, skrzydłowy wykręcił świetne liczby w postaci 10 bramek oraz 11 asyst. Guardiola oczywiście z chęcią zatrzymałby byłego gracza Schalke na dłużej, ale rozmowy w sprawie nowego kontraktu zawodnika nie idą po myśli klubu.

Według informacji angielskich mediów,  matka zawodnika, Regina Weber, jest dość problematycznym negocjatorem. Obecna umowa piłkarza wygasa w 2021 roku i możliwe, że City już w letnim okienku transferowym zechcę sprzedać Sane, aby pozyskać z nawiązką fundusze, która zostały w niego zainwestowane w 2016 roku.

Najkonkretniejsze zainteresowanie reprezentantem Niemiec przejawia Bayern Monachium. „Bawarczycy” we wspomnianym 2016 roku rywalizowali o Sane z „Obywatelami”. Wówczas jednak osoba Pepa Guardioli przekonała Leroya do wybrania angielskiego zespołu. Teraz sytuacja może obrócić się o 180 stopni.

Obecnie wartość Sane wycenia się w granicach 100 milionów euro. Oczywiście zważywszy na długość jego kontraktu, trudno powiedzieć, że jakikolwiek chętny na jego usługi będzie skłonny wystosować taką ofertę do Manchesteru, nawet jeśli Niemiec miałby na dobre załatać dziurę po odejściu dwóch legend Bayernu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy