Sarri przed finałem: „Jeśli tak jest, chcę odejść natychmiast”

Sezon błyskawicznie dobiega końca, ale są kluby, w których wciąż jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Podczas gdy jedni szykują się do zasłużonych wakacji (lub już na nich są), inni wciąż drżą o jutro i nie wiedzą, co ich czeka. Jedną z takich osób jest Maurizio Sarri.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Kiedy Włoch latem 2018 roku zostawiał Napoli na rzecz Chelsea, panowała ekscytacja. Połączenie ciekawej niepewności z przeczuciem, że jednak może wyjść z tego coś ciekawego. Po wielu miesiącach na dobrą sprawę wciąż nie wiemy, co wyszło.

Dobre momenty Sarri i jego Chelsea przeplatali takimi, w których głośno mówiło się nawet o jego możliwym zwolnieniu. Bywały momenty niemal krytyczne, to prawda, ale patrząc na pozostałe wielkie kluby z miejsc 3-6 można spytać, kto ich nie miał.

Jak na pierwszy rok w Anglii, Sarri poradził sobie naprawdę dobrze. Wciąż ucząc się swojej drużyny i dopiero zastanawiając się, jak można ją wzmocnić, zajął ostatecznie trzecie miejsce w Premier League i dotarł do finału Ligi Europy. Według niektórych to właśnie zbliżający się pojedynek z Arsenalem zadecyduje, czy Sarri zostanie na Stamford Bridge. Co myśli o tym sam zainteresowany?

– Jeśli sytuacja wygląda w ten sposób, chcę odejść natychmiast. Po dziesięciu miesiącach pracy o moim być albo nie być ma zadecydować 90 minut. To nie jest w porządku. Albo jest się zadowolonym z mojej pracy, albo nie – podsumował krążące doniesienia 60-letni trener.

Nie da się ukryć, że były opiekun Napoli ma absolutną rację. Trofea są ważne, ale przecież nie decydują o tym, czy drużyna wygląda dobrze, czy nie. Trofeum można zdobyć szczęśliwie, prześlizgując się i prezentując słaby futbol. Można także robić wszystko dobrze, rozwijając drużynę, a mimo to przegrać.

Słyszymy już, że Chelsea być może planuje zatrudnienie Franka Lamparda. Jeśli faktycznie tak jest, a wszystko ma zależeć od jednego meczu, zachowalibyśmy się tak samo, jak Włoch. Jak myślicie, będzie mu dane poprowadzić Chelsea w przyszłym sezonie?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy