„Sarri przyszedł z piłkarzem, który był dla niego jak syn” – Cesc Fabregas zdradza powód odejścia z Chelsea!

Cesc Fabregas

Rzadko zdarza się, by zespół w trakcie sezonu tracił dość ważnego zawodnika, nie sprowadzając odpowiedniego następcy. Na taki ruch zdecydowała się Chelsea. Cesc Fabregas opuścił bowiem Stamford Bridge, przenosząc się do Monaco. Po wielu spekulacjach, „The Blues” ostatecznie nie zakupili żadnego nowego pomocnika. Kilka miesięcy po całej transakcji, Hiszpan postanowił zdradzić główny powód swojej decyzji. 

Co ciekawe, już raz Cesc Fabregas musiał przeżywać trudne chwile w Londynie. Był to okres, kiedy Antonio Conte sięgał z Chelsea po tytuł mistrzowski. Włoski szkoleniowiec preferował duet Matic-Kante w środku pola, dlatego Hiszpan nie mógł liczyć na występy od pierwszej minuty w Premier League. Obecny sezon był dla 31-latka jeszcze gorszy. Przez pół roku, Fabregas rozegrał zaledwie sześć meczów w lidze, przebywając na murawie 175 minut.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Pomocnik nie miał do końca wyboru. Przyszedł czas na zmianę klubu. Cesc przeprowadził się z Londynu do Monako. Po utracie zawodnika, kibice „The Blues” mogli oczekiwać, że zarząd zespołu postara się sprowadzić następcę. W mediach pojawiały się różne nazwiska. Ostatecznie, w zimowym oknie transferowym klub nie zakontraktował żadnego środkowego pomocnika.

Nieczysta rywalizacja?

Od momentu przenosin Fabregasa minęło już trochę czasu. Hiszpan w jednym z ostatnich wywiadów postanowił określić sytuację, w jakiej się znalazł – Lubię nowe wyzwania. Za każdym razem ważne dla mnie jest, by w mojej głowie pojawiały się nowe cele. Byłem w Chelsea i mogłem podpisać nowy kontrakt, zostając tym samym w zespole na dłużej. Problem polegał na tym, że Sarri przyszedł z piłkarzem, który był dla niego jak syn. 

To była dla mnie trudna sytuacja. Zawszę chcę grać każdy mecz. Kocham piłkę nożną. Nie chciałem być tylko szczęśliwy z powodu pobytu w Chelsea. Zdecydowałem się dołączyć do projektu, który był dla mnie inny. Myślę, że da mi to wiele satysfakcji. 

Do tej pory, Cesc Fabregas rozegrał dla Monaco dwanaście spotkań. W tym czasie, Hiszpan zanotował jedno trafienie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy