Sarri spokojny, piłkarze niekoniecznie. W drużynie panuje obawa odnośnie Edena Hazarda?

Można założyć, że postawa poszczególnych zawodników w drużynie często zależy od najlepszego piłkarza. Niektórzy gracze mogą układać swoją przyszłość w odniesieniu do kluczowego zawodnika. Taka sytuacja istnieje w Chelsea. Eden Hazard poważnie rozważa transfer do Realu. Czy przeprowadzka Belga wpłynie na resztę graczy? 

Trudno wyobrazić sobie „The Blues” w trwającym sezonie bez Edena. Idealnym przykładem jest niedzielny mecz londyńskiego zespołu z Wolverhampton. Podopieczni Sarriego długo męczyli się ze swoim rywalem. Klub ze Stamford Bridge nie potrafił znaleźć recepty na bramkarza gości. Włoski szkoleniowiec zdecydował się nawet na ofensywny wariant, pozostawiając na boisku Hazarda, Higuaina oraz wprowadzając Williana i Calluma Hudsona-Odoia. Wymieniona czwórka nie zdołała wykreować sensownej akcji. Drużynie ponownie pomógł geniusz Edena. Belg strzelił bramkę kilka minut przed zakończeniem spotkania, ratując Chelsea remis.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Mając na uwadze zakaz transferowy „The Blues”, londyńska ekipa może wpaść w prawdziwe tarapaty. Wszystko za sprawą przyszłości Hazarda. 28-latek jest od dawna łączony z Realem Madryt. Dodatkowo do „Królewskich” powrócił Zinedine Zidane, który ceni sobie umiejętności piłkarza Chelsea. Eden natomiast zawsze podkreślał chęć współpracy z francuskim szkoleniowcem.

Choć transfer Belga nie jest sprawą pewną, to nie ma wątpliwości, że temat przeprowadzki zawodnika istnieje. O przyszłość Hazarda zostali zapytani dwaj piłkarze. Emerson przyznał w wywiadzie, że obawia się utraty Edena – Mamy kilku świetnych zawodników w naszej ekipie, jednakże on jest na zupełnie innym poziomie. Należy do światowej czołówki. Obawiam się, że opuści nasz zespół latem, jednakże chcemy, by z nami został. W podobnym tonie wypowiedział się Willian – Eden Hazard jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i mam nadzieję, że zostanie z nami w Chelsea.

Czy ewentualny transfer Belga spowoduje, iż inni piłkarze „The Blues” zaczną zastanawiać się nad przyszłością? Inną kwestią jest, czy zarząd klubu pozwoli na jakąkolwiek inną transakcje, biorąc pod uwagę zakaz transfery.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy