Saul Niguez show. Hiszpania kolejnym finalistą

W drugim półfinale Euro U-21 obyło się bez niespodzianki. Będący faworytem tego spotkania Hiszpanie pewnie rozprawili się z Włochami i razem z reprezentacją Niemiec meldują się w finale turnieju. Podopieczni Celadesa szczególnie w drugiej połowie pokazali swoją klasę, a postacią wiodącą bez cienia wątpliwości był Saul Niguez, który zdobył w tym meczu hattricka.

Paradoksalnie to Włosi rozpoczęli od mocnego uderzenia, już w 3. minucie zagrażając bramce Hiszpanów. Kolejne minuty to spokojna gra obu drużyn. Żadna nie chciała zaryzykować – zarówno Hiszpanie, jak i Włosi wzajemnie się badali. Pierwsza znakomita okazja bramkowa miała miejsce dopiero w 23. minucie, kiedy to Kepa kapitalnie wybronił strzał Pellegriniego. W 30. minucie przed szansą na pokonanie Donnarummy stanął Deulofeu, jednak nie potrafił znaleźć drogi do bramki Włocha. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwsze 30 minut było dosyć wyrównane, z delikatnym wskazaniem na Włochów, jednak ostatni kwadrans przebiegał już pod dyktando Hiszpanów.

W drugiej połowie Hiszpanie natychmiast wzięli się do pracy. W 53. minucie Saul pewnym strzałem pokonał Donnarummę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Włosi byli zmuszeni natychmiast rzucić się do odrabiania strat, w czym nie pomógł im Gagliardini. W 59. minucie spotkania druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka osłabiła ekipę Włochów, która od tej pory musiała grać w dziesięciu. Podopieczni Di Bagio nie zamierzali się jednak poddawać. W 62. minucie Bernardeschi zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną strzałem sprzed pola karnego. Traf chciał, że piłka odbiła się od jednego z hiszpańskich defensorów i wpadła do siatki; Włosi odrobili straty.

Saul Niguez, gwiazdor Atletico Madryt chciał za wszelką cenę pokazać światu, że jest piłkarzem wielkiej klasy. Wziął na siebie ciężar meczu i w 66. minucie potężnym strzałem z około 30 metrów drugi raz pokonał Donnarummę.

Drugi gol Saula rozbił Włochów, których gra totalnie się nie kleiła. Hiszpanie zaczęli grać w piłkę tak, jak do tego przyzwyczaili. A właściwie zaczęli bawić się piłką. W 75. minucie po raz trzeci w tym meczu na listę strzelców wpisał się Saul. Piłkarz Atletico zgarnął dla siebie pełną pulę tego spotkania.

Hiszpanie do samego końca kontrolowali przebieg tego spotkania. Osłabieni Włosi nie byli w stanie zmobilizować się do próby odrobienia strat. W finale meldują się zatem reprezentacje Niemiec i Hiszpanii.

 forBET – Zarejestruj się z kodem ZZAPOLOWY, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy