Piłkarz, ekspert, trener. Scholes podąży drogą Gary’ego Neville’a?

Paul Scholes
Paul Scholes

Były zawodnik Manchesteru United, Paul Scholes, może już niebawem objąć stery w Oldham, przedstawicielu League One. Czy Anglik podąży drogą Gary’ego Neville’a i po kilku latach jako telewizyjny ekspert poprowadzi samodzielnie pierwszy klub?

Do spotkania między prezesem Oldham, Simonem Corneyem, a Scholesem doszło w środę. Dwa lata temu były pomocnik zrezygnował z możliwości objęcia zespołu, bowiem – jak sam stwierdził – było jeszcze za wcześnie na taki krok. Obaj dżentelmeni pozostawali jednak ciągle w kontakcie i być może już niebawem 42-latek rozpocznie karierę trenerską.

Scholes od wielu lat jest fanem Oldham i często pojawia się na spotkaniach swojej ulubionej drużyny. Przez ostatnie lata Anglik głównie piastował posadę eksperta w telewizji BT Sport, w ramach której często był zapraszany do studia przy okazji spotkań Ligi Mistrzów. Oprócz tego Paul odbył kilka treningów z zespołami młodzieżowymi Manchesteru United oraz zdobył wymagane licencje trenerskie. Były reprezentant Anglii krótko współpracował także z zespołem U-19 „Czerwonych Diabłów” trzy lata temu, kiedy z klubu zwolniony został David Moyes.

Jeśli kontrakt ostatecznie zostanie podpisany, Scholes będzie kolejnym byłym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów”, który po okresie pracy jako ekspert telewizyjny rozpocznie przygodę trenera. Poprzednikiem jest wszystkim dobrze znany Gary Neville, którego kariera w Valencii ostatecznie zakończyła się ogromną klapą.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy