Sebastian Walukiewicz bliski opuszczenia Cagliari. Zostanie w Serie A!

Ubiegła kampania była dla Sebastiana Walukiewicza niezwykle trudna. O ile w pierwszej części sezonu 21-latek był ważnym ogniwem w Cagliari, to w drugiej połowie rozgrywek środkowy defensor nie grał w ogóle. Nic dziwnego, że Sebastian Walukiewicz opuszcza zespół w celu poszukiwania regularnych występów. Według ostatnich doniesień, 21-latek zostanie graczem Torino.

Ze sporym entuzjazmem podchodziliśmy do postępów Walukiewicza we włoskiej ekstraklasie. Podczas sezonu 2019/2020, polski defensor zdołał wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie Cagliari, rozgrywając udaną drugą część kampanii. Wydawało się, że w kolejnych rozgrywkach Sebastian Walukiewicz będzie jednym z fundamentów drużyny.

Czas na zmianę

Ten stan rzeczy utrzymywał się do połowy lutego. Pod koniec wspominanego miesiąca zespół przejął Leonardo Semplici, który ewidentnie nie był wielkim fantem talentu Sebastiana Walukiewicza. Polak nie mógł przebić się do wyjściowego składu i tym samym nie zagrał w żadnym z szesnastu ligowych meczów. W wyniku braku gry, Walukiewicz stracił także miejsce w reprezentacji.

Nic dziwnego, że 21-latek chce zmienić klub w poszukiwaniu regularnych występów. Jak informuje m.in. Piotr Dumanowski z Eleven Sports, Sebastian Walukiewicz zostanie graczem Torino i tym samym dołączy do Karola Linettego. Turyński klub zakończył ubiegłą kampanię na siedemnastym miejscu w tabeli.