Sędzia meczu Barcelony z PSG zawieszony

Sędzia meczu Barcelony z PSG

Jak donosi madrycki dziennik „Marca”, sędziujący środowe spotkanie Ligi Mistrzów Deniz Aytekin zostanie zawieszony na czas nieokreślony.

W środowy wieczór na Camp Nou Barcelona wyeliminowała PSG po dramatycznym meczu, który budził wiele kontrowersji. Przede wszystkim tuż po spotkaniu w ogromnych emocjach padało wiele zażaleń w stronę sędziego. Bardzo dużo mówiło się o tym, że Aytekin podyktował dwa nieprawidłowe rzuty karne dla Barcelony po faulach na Neymarze i Suarezie. Zwłaszcza faul na Urugwajczyku jest krytykowany przez większość ekspertów.

Niemiecki arbiter został odesłany do tzw. lodówki. Jest to jednoznaczne z tym, że w najbliższym czasie nie będzie prowadził spotkań Ligi Mistrzów. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa kara, ale istnieje możliwość, że Niemiec już nigdy nie poprowadzi meczu w europejskich pucharach na takim szczeblu.

Zdaniem prezydenta FIFA, Gianniego Infantino, w przyszłości takie błędy dzięki powtórkom wideo będą korygowane w trakcie spotkań. Poza tym szef Komisji Sędziowskiej, Pierluigi Collina, również skrytykował Aytekina. W jego ocenie arbiter nie powinien już poprowadzić żadnego meczu w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

W najbliższych dniach kolegium sędziowskie na czele z Colliną będzie debatować nad dalszym losem Aytekina. Jednak po tym, co powiedział były legendarny arbiter, nie spodziewamy się łagodnej kary. Najprawdopodobniej zakończy się na odsunięciu od wszystkich spotkań w europejskich pucharach w sezonie 2016/2017.

Komentarze

komentarzy