Sensacyjna oferta za Nicolo Zaniolo. Włoch trafi do Premier League?

Wiele wskazuje na to, że Nicolo Zaniolo opuści Rzym w zimowym oknie transferowym. Włoski pomocnik nie zamierza kontynuować swojej kariery w zespole Jose Mourinho, a Roma jest otwarta na sprzedaż zawodnika, jeśli do klubu wpłynie odpowiednia oferta. Według ostatnich doniesień mediów, konkretną propozycję przygotowało… Bournemouth, czyli ekipa walcząca o utrzymanie w Premier League.

Siedemnaście spotkań we wszystkich rozgrywkach zanotował w tym sezonie Nicolo Zaniolo. 23-latek zdobył 2 bramki oraz zanotował 3 asysty. Włoch nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w klubie, dlatego zakomunikował, iż chce zmienić drużynę. Zarząd oraz sztab szkoleniowy Romy wyrazili zgodę, ale tylko i wyłącznie w przypadku, gdy włoski zespół otrzyma konkretną propozycję.

Bournemouth zainteresowane Zaniolo

Taka oferta pojawiła się z Premier League. Jak informuje Fabrizio Romano, propozycję złożyło Bournemouth, które jest skłonne zapłacić 30 milionów euro plus bonusy. Roma z pewnością rozważy tę propozycję. Sporo zależeć może od samego gracza. Bournemouth to obecnie osiemnasty zespół Premier League, który znajduje się w strefie spadkowej. Nie można wykluczyć, że ekipa „Wisienek” będzie grać w Championship podczas sezonu 2023/2024.

Z drugiej strony, Zaniolo zapewne zagwarantowałby sobie zapis zmiany klubu w sytuacji, gdy Bournemouth spadnie.

Komentarze

komentarzy