Sensacyjny bohater i dobra gra. Polacy remisują z Anglikami!

Remisem 1:1 kończymy wrześniowe zgrupowanie kadry. Reprezentacja Polski zaliczyła bardzo solidny występ w starciu z wicemistrzami Europy, a sensacyjnym bohaterem Biało-Czerwonych został Damian Szymański, który zdobył bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry.

Sporo pozytywnych słów mogliśmy powiedzieć po pierwszej połowie starcia z Anglikami. W grze piłkarzy Sousy widać było konkretny plan na ten mecz, a także determinację i wolę walki. Efekt był taki, iż nieco więcej z gry mieli Biało-Czerwoni, którzy wykonali dwa celne strzały na bramkę rywali. Tymczasem Synowie Albionu nie zdołali skonstruować konkretnej szansy, a Grealish, Mount, Sterling oraz Kane byli kompletnie niewidoczni.

Bramka Harry’ego Kane’a

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, gdyż Anglicy zaczęli coraz bardziej naciskać na Polaków. W szeregach graczy Southgate’a cały czas brakowało jednak składnych akcji. Sprawy w swoje ręce wziął Harry Kane, który wykonał strzał z dobrą rotacją w 72. minucie spotkania. Można mieć pewne zastrzeżenia do Wojciecha Szczęsnego, który był źle ustawiony podczas tego uderzenia. Dodatkowo nieco wcześniej piłkę w łatwy sposób stracił Moder.

Szymański bohaterem

Gdy wydawało się, że Anglicy zanotują skromne zwycięstwo, Biało-Czerwoni zdołali dojść do głosu w doliczonym czasie gry. Bohaterem Polaków został Damian Szymański, który uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. Remis jest sprawiedliwym wynikiem i odzwierciedla przebieg całego spotkania.

Polska 1:1 Anglia